Deníček

Deníček 7-9.5. 2015

10. května 2015 v 17:24 | Edeal
Ahoj, tak dnes jsem tu s deníčkem. Ve čtrvtek jsme jely s Čiki na očkování, že jsme tam čekaly přes hodinu už ani psát nemusím =D Čiki očkování moc nemusí, ale to asi nikdo ze zvířátek a troufám si říci i z lidí. Tedy za mě určitě ano! =D Ale teď sebou ani necukla! Prostě seděla v přepravce jako by nic! Úplně jsem se divila! Ale mně bylo asi zle za ni =D Já i když vidím jen jehlu na šití už mě obejde mráz =D Paní veterinářka ji dokonce i pochválila slovy: ,,Šikovná kulička" =D Bylo fakt, že v přepravce byla tak nakrčená, že vypadala jako chlupatý balónek =D

Deníček 27.2. 2015 + Jak se nám daří

28. února 2015 v 9:35 | Edeal

Ahoj, tak skoro po dvou měsících přicházím opět s deníčkem =).
Tak v pátek jsem Čiki dala na vodítko a pustila ven.

Deníček 29.12. 2014

6. ledna 2015 v 17:24 | Edeal

Teď už by jste u nás jen ztěží nějaký ten sníh našly, ale ještě před novým rokem to hu bylo na zdejší poměry celkem dost =D
A co toho nevyužít, že? Když už tak dlouho nebyl, a kdo ví, kdy zase bude...Tak jsem vytáhla Čiki se trošičku provětrat. A to víte, že se Čikince sníh moc líbil. Běhala si všude možně, až jsem měla strach, aby mi někam neutekla, tak jsem ji zapla na vodítko. To se Čiki ovšem nelíbilo, vždy je raději na volno, ale komu by se za ní pořád chtělo utíka, že... =D Tak se s tím tedy po chvilce smířila a běhlala si, pokud to bylo možné, dál. No a pak si našla opět tu svou zábavu. Tentokrát si ve sněhu začala hrabat a jíst ho. Tak to jsem jí zatrhla. To tak, aby ji ještě bolelo v krku měla angínu, né? Ale za chvíli začala jíst i tu zmrzlou a mokrou trávu.

Deníček 13.12. 2014

14. prosince 2014 v 13:06 | Edeal

Ahoj, tak dnes přicházím s deníčkem =) Poslední dobou je Čiki čím dál častěji s Čertem (kocour). Myslím, že se z toho klube takové opatrné přátelství =) Když Čert usíná na křesle a já k němu položím Čiki, tak ji hned poolizuje a usne vedle ní jako by nic.
Dnes jsem Čiki poštěla po dvoře aby se trošku proběhla.

Deníček 31.10. 2014

31. října 2014 v 19:03 | Edeal

Ahoj, dnes jsem Čiki nechala proběhnout ve svém pokoji. Vždycky běhala jak blázen, šílela a dělala lumpárny. Jenže teď, po kastraci je to moc klidňunká a hodňunká kulička =) První si prozkoumala vše, co kolem ní bylo a pak si sedla do bobku a seděla. Vypadala strašně roztomile =) Pak jsem jí podala plyšáčka. A to už se probrala a začala ho všelijak okusovat, olizovat a trhat =D Nejvíce ji zaujal plyšákův nos. Ten pořád kousala, ale protože je vetší, než její pusinka, nemohla ho ukousnout =D Když se dost navyváděla s plyšákem, tak jsem ji položila do sedacího pytle. Myslím, že spousta lidí ví, o čem je řeč.Je to takový pytel, v kterém jsou malinkaté kuličky (jako v plyšácích) a když si tam sednete, tak se do něj zaboříte. No, tak jsem ji tam tedy dala, čím víc se z něho snažila Čiki vyhrabat, tím víc se tam zabářela =D Byla to sranda ji pozorovat. Potom jsem ji vzala do obýváku a položila na křeslo, kde spal rovnou Čert (kocour). Čert se okamžitě probudila a začal ji pozorovat. Pak se začal olizovat a asi, aby to Čikince nebylo líto, olízal ji taky. Olízal ji celou hlavičku a zádečka =) A Čiki vůbec neprotestovala, asi se jí to líbilo =D

Deníček 22.9. 2014

23. září 2014 v 17:36 | Edeal

Ahoj, jelikož už včera u nás pršelo, vzala jsem Čiki, aby se proběhla v obyváku. Já jsem si lehla vedle ní na koberec a pozorovala ji. Byla jsem celkem unavená, tak se mi ji ani nechtělo nijak hlídat. Však co by mohla udělat v obyváku, že jo? Jenže to by nebyla Čiki, aby si něco nenašla. První tam jen tak pobíhala a čuchala vše kolem ní (můžete si říkat, není to pes, ale ano ona opravdu čuchá). Pak mi začala okusovat vlasy. Tak to jsem jí tedy okamžitě zatrhla. Čiki se viditelně urazila a utekla pryč. Viděla jsem jen její zadeček, jak si klidně sedí kousek přede mnou. Tak jsem si řekla, že na ni vidím, ale vůbec se mě nenapadlo podívat, co dělá před sebou. A to byla chyba, veliká chyba. Když jsem se podívala, uviděla jsem Čiki, jak drží v puse kabel od klávesnice (dostali jsme novou, jenže ještě jsme ji nezapojili, tak ležela v obyváku na stole, odkud jí visel dolů kabel). Samozřejmě, že jsem jí to chtěla vytrhnout, jenže ona s ním utíkala pryč. Až když s ním byla tak daleko, že klávesnice spadla ze stolu a udělala pěknou ránu, tak ho pustila. Jenže to už bylo pozdě. Kabel byl rozkosnutý! Né, jenom nakousnutý, ale na půlky rozkousnutý! No, tak co jsem měla dělat že jo? Kdyby jsem jí nadávala, stejně by mi nerozuměla. Tak mi tedy nic jiného nezbývalo, než ji jen zanést do své klece a truchlit nad novou klávesnicí.

Deníček 10.9. 2014

11. září 2014 v 16:37 | Edeal

Ahoj, tak ve středu jsem Čiki, jako každý jiný den vzala ven. Vodítko jí teď nedávám, protože nechci, aby ji řezalo do té jizvy. Jenže ona je teď tak hodňunká, že ho ani nepotřebuje.
No, tak že jsem ji pustila na travičku, aby se napásla, dokud je to možné. Celou zimu totiž trávu mít nebude. Čikinka ji má moc ráda. První byla ,,sekačka" a papala a papala. Jak se najelda, začala zkoumat okolí. Já jsem seděla a pozorovala ji. Ano, čtete správně já jsem seděla a nemusela jsem za Čiki utíkat. Ta kastrace dělá doopravdy divy! =D Jenže pak začala okusovat kaktus, který tam roste. Nechápu co ji to napadlo. Vždyť se mohla popichat! Samozřejmě jsem jí to hned zatrhla. To se jí ale nelíbilo, kaktus chtěla pořád kousat. Tak si našla jinou zábavu. Pro tentokrát neokusovala kaktus, ale umělé kytky. No, tak jsem ji poplácla po zadečku a ona utíkala do své klece (tohle jsem jí nedávno naučila). Já jsem potom šla pryč. Jenže pak slyším škrabaní. Tak se jdu podívat, co to ta Čiki zase vyvádí. No a ona je předníma packama zavěšená za minerál a hrabe na něm. A pod ní je už pěkná hromádka zbytků minerálu. No, tak jsem jí ho vyndala a tu hromádku jsem jí dala do misky na jídlo. Jen ať si to pěkně spapká, potvůrka. Tohle je její oblíbená zábava. Vždycky ji to musím takhle dělat =D

Deníček 14.7. 2014

14. července 2014 v 20:40 | Edeal
Ahoj, dnes jsem šla sbírat meruňky a vzala jsem s sebou i Čiki. Přivázala jsem ji k trámu, který podpíral větve stromu, aby se pod těma meruňkami nezomily. Čiki první okousala stébelko trávy, které tam jako jediné rostlo a pak se tam postavila a koukala dlouhou dobu do blba =) Potom se ale probrala a okukovala okolí. Já jsem si jí potom moc nevšímala, protože jsem měla práci s meruňkami. Když jsem se otočila, viděla jsem, jak Čiki s radostí hrabe díru do hlíny. Věčěr pršelo, tak že byla celkem zblácená. První jsem jí to chtěla zatrhnout, ale potom jsem si řekla, že už o nemí cenu, protože je stejně už jak prase. Tak si tam Čiki s radostí hrabala dál. Vyhrabala pěknou díru do které si nakonec lehla =) No jenže pak jsem měla po práci a musela jsem Čiki od té její díry odtrhnout.
Vyfotila jsem ji jak hrabala i potom, jak byla špinavá. Ale na té fotce už s ní to bahno celkem opadalo. Jen se chci omluvit za kvalitu, bylo to focené z tabletu.

Deníček 4.7. 2014

7. července 2014 v 9:14 | Edeal

Ahoj, v pátek jsem Čiki opět vzala ven. Tentokrát jsem jí připla na vodítko, aby se napásla trochu té trávy. A když jsem tam tak seděla a pozorovala, jak Čikinka papká trávu, tak mě napadlo, že by jsem mohla Čiki naučit chodit na vodítku jako psa. No to se mi řeklo, ale horší se mi to splňovalo=D Čikina si postavila hlavu a nikam se nehla. No, ale pak jsem před ni dala její oblíbený pamlsek a Čiki překvapivě uděla krůček k němu. Tak jsem jí ho posunovala před tlamičkou dál a dál a Čikinka hopkala za ním. Pak jsem to zkusila bez pamlsku, ale ona si myslela, že ho mám v ruce a tak za mnou šla=) Už jsem byla ráda, že aspoň trošku ten svůj zadek sune (no ona obvykle peláší, ale když je na vodítku, tak trucuje=)), když v tom zjistila, že nic nemám a STOP. Čiki se opět zastavila. No, řeknu Vám je to mnohem těžší, než jsem myslela. U Dášenky (psa) to šlo hned xD. Tak jsem ji teda nechála v klidu se dál pást. A ona si tam potom lehla do takové legrační placky. Musela jsem se smát. Bohužel jsem nemohla najít foťák, tak jsem to nevyfotila=( A mobil jsem měla do mrtě vybitý...
No, tak jsem si tedy řekla, že Čiki budu učit chodit na vodítku. Určitě ji natočím i nafotím, jak jí to ,,jde" a napíšu jaké dělá pokroky=)

Deníček 24.5. 2014

26. června 2014 v 10:30 | Edeal

Ahoj, v úterí jsem se rozhodla, že vyvenčím Čikinku. Nechtělo se mi za ní běhat, tak jsem jí sudala vršek klece a dala jsem ji pod něj na trávu. Čikinka se první divila, ale rychle si zvykla a začala prozkoumávat nové prostředí. Bylo vidět, že jí vyhovuje. Běhala tam jako splašený kůň a trávy si vůbec nevšímala. Byla jsem ráda, protože jsem nerada, když žere hodně trávy, protože z toho má potom průjem. Tak jsem si šla tedy pro knížku, že si budu u ní číst. Chtěla jsem jí mít stále na očích, protože u Čikiny nikdo neví=D No když jsem došla, vidím Čikinu, jak žere trávu jak sekačka. Kdoví kolik toho sežrala, za tu dobu co jsem byla pryč. Hned jsem ji odělala, vím, že králíci jsou normálně puštění na trávě, ale jak už jsem psala, Čiki z toho dostane průjem. Naštestí toho asi nesežrala tolik, protože mi přišla ráno v pohodě=)

Deníček 15.5. 2014

16. května 2014 v 21:37 | Edeal

Ahoj, taky u vás pořád prší? Už mě to vůbec nebaví. No konec o počasí, teď chci napsát, co jsem dělala s Čikinkou.
Nemůžu jít s ní ven, protože by navlhla a pak nastydla. Tak jsem s ní byla pod střechou=) Tam jsem s ní dělala kraviny, jako např. že jsem ji fotila s kvítkem na hlavě atd.... To se Čikince moc nelíbilo a to kvítko chtěla sežrat xD No tak jsem ji teda dala do klece a vytáhla její sáček s dropsíkama. Jak jsem s tím začala šustit, tak Čiki už stála na mřížkách klece a strkala mezi ně čumáček. Už totiž ví, že jak začnu šustit, dostane něco dobrého do tlamičky=))
Dropsíky zblajzla a už chtěla další. Jenže doporučené dávkování je jen 5 dropsíků za den, tak že měla smůlu=D

Deníček 30.4. 2014

1. května 2014 v 11:51 | Edeal

Ahoj včera jsem Čikinku dala na takový stůl. Je celkem větší a kydž na Čiki nemám čas, tak ji tam dám proběhnout a nemusím ji hlídat. Tak jsem ji tam tedy dala a šla jsem sadit ředkvičky. No ale pak si jaksi uvědomím, že tam byly položené rajčata na zasazení. Utíkám tam rychle a pozdě..... Čikinka spořádala celé jedno rajče, zbyl z něho jen stonek. Potom se vrhla na další, jenže to jsem tam už rychle doběhla a zatrhla jí to. Dalo by se říct, že jsem ho zachránila, zbyl z něho jen jeden lístekxD
Pto příště vím, že Čikinku nesmím spouštět z očí, ani kdyby byla zavřená někde, kde vůbec nic není. Stějně by si něco našla=D

Deníček 20.4. 2014

23. dubna 2014 v 17:46 | Edeal

Ahoj, v neděli jsem se rozhodla Čikinu provětrat. Pustila jsem ji na dvůr, kde běhala. No běhala, ona mi zdrhla! (jak jinak=)) Když jsem ji konečně chytila, dala jsem ji na trampolínu. Tam byla celkem v klidu. Čumáčkovala tam všude možně. No a pak... pak mi zase utekla! To je hrůza, pořád ji chytat. Tak si nezaběhám ani v tělocviku=D
Po odchytu jsem ji dala napást na trávu plnou pampelišek. Tu milují oba dva, Mollík i Čiki.
Nakonec jsem ji už nepouštěla z rukou=))

Deníček 7.4. 2014

7. dubna 2014 v 18:18 | Edeal
Ahoj, dnes bylo opět moc krásně. Miluji tohle počasí, už se nemůžu dočkat léta. No.... určitě jste si všimli, že je všude žluto. Myslím tím, že rozkvétají pampelišky. A pro králíčky není větší pochoutka nežli ony. Vzala jsem tedy Dášenku (psa) a šla jsem k větrolamu natrhat pampelišky. Šla jsem tam protože tama nejezdí auta, nechci aby ušáci jedli začouzenou potravu. No a po cestě mě napadlo upléct z pampelišek věneček. Tak jsem tedy pletla. Nikdy mi nejde uvázat ten konec, ale nějak jsem to tam ,,zašmodrchala"a drželo to. Věneček jsem dala Čikince na hlavičku. Vypadala moc legračně, protože jsem neodhadla velikost a byl jí moc velký. Na hlavě jí moc dlouho nevydržel, hned se do něj pustila a jedla. Po chvíli jsem jí ho ale sebrala, aby se nezdula.

Deníček 28.3. 2014

28. března 2014 v 17:09 | Edeal


Ahoj dnes se u nás hlídá Mollík, tak jsem je oba vzala něo dělat. První jsem nevěděla co, ale pak mě napadlo, že by jsme si mohli opět zaskákat přes ,,překážky". Tak jsem natrhala pampeliškové listy, jako odměnu a vzala jsem takovou desku, jako překážku. Postavila jsem před ni první Mollíka, jenže ten tam u ní seděl jako blbeček a nic nedělal. Tak jsem tedy vzala nižší kládu. A to už bylo lepší. Mollík přes ni skákal jedna radost. Za pampelišku cokoliv=) Pak přišla na řadu Čikinka. Ta skákala hned. Dokonce i bez lístku. Pak jak ji to omrzelo, tak do té klády začala kousat a hrabala na ni. Tak jsem ji tedy dala zpátky do klece.

Deníček 22.3. 2014

22. března 2014 v 19:19 | Edeal


Dnes bylo zase moc hezky, tak jsem si vytáhla Čikinku ven. Měla moc energie, tak jsem ji pro jistotu zapla na vodítko. Položila jsem ji na trampolínu. Tam si poběhávala a divočila. No ale pak si lehla, pravděpodobně se asi vyhřívala. Tak jsem si lehla vedle ní a taky se ,,vyhřívala". A toho Čiki využila a utěkala pryč. Já samodřejmě za ní. Chytla jsem ji brzy. Vběhla toitž pod židle a vodítko jí trčelo.To ji prozradilo. Tak jsem ji vytáhla a řekla jsem si, když je to jaro, že ji dám napást se na chviličku na krásně jarní travičku. No a to se jí moc líbilo. Trávu hltala a hltala. No ale aby jí nebylo špatně, tak jsem ji za chvíli odnesla. A chvíli jsem s ní běhala na vodítku po dvoře. No a potom byla Čiki už viditelně (překvapivě) unavená, tak jsem jí dala vodu do misky. A ona pila, no pila ehm... spíš ,,žbrindala" tu vodu=D Ona totiž moc pít z misky neumí, je zvyklá na napáječku. No a nakonec jsem ji dala zpátky do klece.

Deníček 2.3. 2014

5. března 2014 v 19:37 | Edeal

V neděli jsem Čikinka pustila na dvůr. Opět bylo krásně a teplo. A zase byl na dvoře kocour=D. Spal na lavičce, tak jsem si řekla, že už Čika za ním nedám=)) a dala jsem ho ať běhá na zem. Čikoušek neváhal a hned se rozběhl. Jenže ho zbystřil Čert. Vykulil oči a seskočil z lavičky. Utíkal za Čikinem, jenže jak se břiblížil blíž, tak se schoval, nebo přikrčil. Všude kam Čikin běžel Čert za ním. Přišlo mi jako by se Čert hrál na špiona a Čikin byl zloděj. Musela jsem se smát. Bylo to jako policejní sledování=)) Ale úplný záchvat jsem dostala, když Čert vlezl Čikovi do klece. Normálně tam vlezl a přikrčil se, oči měl vykulené. Čikin si ho pravděpodobně nevšiml, protože do té klece skočil. No a normálně ho vyhnal. Čert se ho bál=D Kam ten svět spěje, když králík vyhání kočku?xD

Deníček 18.2. 2014

19. února 2014 v 19:40 | Edeal

V pondělí jsem Čikina pustila do mého pokoje. Tam si vždy Čiko hezky zaběhá a zařádí=) No tak tedy jsem ho tam pustila. První co udělal bylo to, že utěkal k plyšovému medvědovi a začal ho kousat. To jsem mu ale zatrhla, protože je to moc hezký medvěd na to, aby ho Čikin zničil. No tak Čikinek odhopkal jinam. Chvíli jsem na něj nedávala pozor. A to byla zase chyba. Čikin si hoví na mé posteli. A kouše mi tam peřinku. Tak jsem se naštvala a okamžitě ho sundala. Čiko si hopkal dál. Ale já jsem si řekla, že na něj už musím dávat opravdu pozor. Tak jsem si sedla do křesla a pozorovala ho. Čikin po chvíli za mnou přiběhl. Seděl u mojích nouhou, tak jsem ho zdvihla a dala jsem si ho za sebou na křeslo. Jenže to křeslo není tak úplně křeslo. Je to takový ten kuličkový pytel. Na něm se to dost ,,boří". No prostě když jsem tam Čika dala, začal se propadat. To se mu ale jaksi líbilo. Pořád tam skákal a divočil. Jenže on teď líná. Tak byl brzy celý sedací pytel od Čikových chlupů. Tak jsem ho opět dala na zem. A začala jsem ten pytel čistit od těch chlupů. No ale pak se mi zdá, že je nějaké ticho. Tak se podívám a Čikinek si tam sladce leží=))

Deníček 14.2. 2014

17. února 2014 v 18:56 | Edeal


Jelikož bylo v pátek hezky slunečno a příjemně (teda aspoň u nás), vyndala jsem Čikina ven. Položila jsem ho na lavičku. Tam zrovna to sluníčko svítilo a bylo tam příjemně teploučko. Na lavičce se ale rovnou vyhříval i náš kocour. Ale já jsem si řekla: ,,No a co, však jsou kámoši". To jo oni jsou kámoši, ale kdo mohl tušit co nastane. Tak jsem tedy Čika položila na lavičku vedle kocoura Čerta. Čert se k Čikovi přisunul a ,,objal" ho packama. Čikovi to nevadilo, ale až do té doby, co Čert začal vytahova a zatahovat drápky. Kočky to dělávají, když je jim fajn. No, ale jak měl na Čikovi ty packy, tak to Čika zabolelo, protože do něj ten drápek omylem zaryl. Čiko vyskočil jako blesk, ale spadl Čertovi na bříško. To zase zabolelo Čerta, protože Čikin má ostré drápky. Čert vyskočil jako šipka, ale přitom zhodil Čikina z lavičky. Teď se Vám to může zdát směšné, ale když jsem to viděla, měla jsem strach, aby si nic nepodělali. Protože je to přece jen šelma a její ,,svačina"

Deníček 26.1. 2014

27. ledna 2014 v 15:37 | Edeal


Předevčírem jsem Čikina i Mollinku pustila proběhnout. Tentokrát už ne do obyváku =)). Dala jsem jim tam desku, aby si přes ni mohli skákat. Ze začátku to oba očuchávali. Potom Čikin tu desku začal okusovat. A vůbec se jim přes tu desku nechtělo. Tak jsem tedy vzala několik pamlsků, které mají oba moc rádi. A ukázala jsem jim ho za tu deskou. První překvapivě neodolala Mollinka hup, přeskočila to první. A Čikoušek aby nebyl pozadu, hned za ní taky. Oba dostali svoji odměnu a čuchali po další. Tak jsem to ještě několikrát zopakovala. Pokaždé tu desku přeskočili. Potom jsem si řekla, že už je nebudu unavovat (i když Čikin je neunavitelný), a nechala jsem je volně běhat. Mollinka vlezla za klece. Čikin chtěl taky, ale nevlezl se tam. A po skušenostech s gaučem, jsem radši ty škvíry zadělala=D. Potom už byl čas na ,,králičí večeři", tak jsem je hezky vrátila do svých klecích.
 
 

Reklama