Srpen 2015

Mé knížky o králíčkách

28. srpna 2015 v 22:01 | Edeal |  Ostatní
Ahoj, tak tenhle článek bych chtěla věnovat dvěma knížkám o králíčkách, které mám doma. Obě dvě jsem dostala od kamarádek, ale jsou opravdu zajímavé =)

Fotoalbum Léto 2015

25. srpna 2015 v 20:41 | Edeal |  Fotoalbum

Ahojky, tak asi o tom ještě nevíte, ale stejně jako Hanif jsem si pořídila také zrcadlovku. Focení mě vždy bavilo, ale náš foťák toho pěkného moc nevyfotil. Za to se zrcadlovkou, to je něco jiného :3 Mám ji vlastně od začátku prázdnin a ty jsem skoro celé profotila. Tak jsem se rozhodla, že sem nějaké fotky dám. Jen prosím, berte je s rezervou! Přeci jen nejsem profesionál =)
Jinak pokud chcete vidět další mé fotky, tak mám NOVÝ INSTAGRAM (ZDE). Ale zatím ho rozjíždím, tak oželte malý počet fotek, časem přibydou =)

Dva roky s Čikinkou

6. srpna 2015 v 15:13 | Edeal |  Čiki

Ahoj, tak konečně jsem se dokopala napsat článek, který jsem měla napsat už dávno =)
17.7. 2013 jsme si domů dovezli malou chlupatou kuličku, pojmenovaly jsme ji Čiko. Z Čika jsme byly hrozně nadšení! Starali jsme se o něj jak jen jsme mohli. Byl to velmi roztomilý a hodný králíček. Bohužel to hodné období mu vydrželo jen chvíli. Po pár měsících došla puberta. Náš maličký Čikoušek byl nezvladatelný vrčel, škrábal a celkově byl velmi nepříjemný. Byla jsem z toho na nic, protože se mi měnil před očima, bohužel k horšímu...
Po čase Čikinek dosáhl věku, kdy měl jít na své první očkování. Tak jsme se tedy odjednaly k veterinářce. Čikovi se u paní veterinářky nelíbilo, v čekárně se nudil a dělal nepořádek. Ovšem když jsme vešly do ordinace Čiko se zázračně uklidnil. Dostal dvě včeličky a očiska měl vykulené jako dva hrášky. Potom jsme paní veterinářku požádaly o celkovou kontrolu. Po kontroli nám byly řečeny výsledky: Zdravé zuby, správná váha, pohlaví samice... Cože? Počkejte, samice to musí bý omyl!" koktala jsem ze sebe. Ale nebyl Čiko byla vlastně holčička. Tak od té doby jsme měli tedy Čikinku =)
Poté se skoro rok nic nedělo. Až v lednu 2015 Čiki vážně onemocněla. Svíjela se v křečích, pískala a čůrala krev. Okamžitě jsme jeli na vetrinu. Jezdili jsme tam každý den. Čiki dostala nespočet injekcí, prodělala ultrazvuk i rentgen břicha, doma musela užívat spoustu sirupů a k tomu všemu dostala ještě speciální granulky, jako prevenci. Vyhrabala se z toho. Sice dost zhubla, ale byla zdravá! Byl to úžasný pocit.
Potom v březnu jsme začaly s králičím hopem. Čiki byla moc šikovná! Začínali jsme na 15 cm. Po 4 měsících už skočila 60 cm... A tak její život pokračoval dál....