Duben 2015

Močový písek a močové kameny u králíků

27. dubna 2015 v 14:18 | Edeal |  nemoci králíků
Ahoj, určitě spousta z Vás ví, že Čikinka na začátku tohoto roku prodělala celkem vážnou nemoc a to písek v močovém měchýři. A tak mě napadlo, že bych vás s tou nemocí obeznámila, aby jste věděli, o co jde =)

Nemoc se projevuje tím, že králíček přestane chodit na záchůdek (to u Čiki nebylo), kroutí se při vykonávání potřeby, píská, divně mu kručí v bříšku, skočí na záchod a hned zase pryč, tuhou močí, krví v moči.
Když má králíček tuhle nemoc, okamžitě musí k veterináři! Králíčci jsou strašně ,,bolestivý" a stresáci, tak, že můžou brzy umřít (rozhodují hodiny). Na veterině králíčkovi prohmatají bříško, udělají rentgen (popř. i ultrazvuk), močové a krevní testy.
Pokud se zjistí, že jsou to kameny, musí se operativně odstranit! A jestli je to písek (kal), tak operace není (ne vždy je to ale pravda) nutná. Králíček dostane antibiotika a léky prosti křečím.
Pokud králíček nemoc prodělal, nebo prodělává, musí se odstranit z jídelníčku vojtěška. A též musí králíček dostávat zvýšené množství zeleniny. Dále pak je dobré podávat řebříček.

Jsem strašně rada, že to s Čiki dopadlo takhle dobře! Už by jsem si to nikdy nechtěla zopakovat! Byly to pro mě doby strašného stresu a strachu. A určitě ne jenom pro mě, ale i pro Čiki...

O jeden hladový krk více...

18. dubna 2015 v 10:52 | Edeal |  Ostatní

Ahoj, možná si někdo z vás vzpomene na článek, kde jsem psala o tom jak někdo vyhodil kotě do větrolamu a my jsme jej odchitily (Pokud ne, a chcete si ho přečíst, tak ZDE). Koťátku jsme naštěstí našli krásný nový domov, kde se má určitě moc dobře. Nedávno jsme ho vezli na kastraci, jelikož ho má pán, který je už starý a tohle by jaksi neudělal. Však znáte staré lidi =) Už je z něho pěkný macek! A to doslova! I přes to, že to koťátko byla kočička, tak se jmenuje Macek =D Ale to jméno jsem nevymýšlela já, ale ten pán... =D

Vitamínové doplňky pro králíky

13. dubna 2015 v 14:03 | Edeal |  Krmení
Ahojky, ráda bych se s vámi podělila o vítamínky, které jsem Čikince koupila. Koupila jsem je už vícekrát a rozhodně ne naposledy. Jsem s něma maximálně spokojená!
Je to takový malý sáček, koupila jsem ho v UNIHOBBY (stejné jako OBI), tak, že to nebyl žádný zverimex ani nic takového. Tenhle sáček stál 15 Kč. Tak jak sami vidíte, nic drahého =)

Oddělovače 8

8. dubna 2015 v 14:31 | Edeal |  Oddělovače

Ahoj, tak dnes to bude něco málo z grafiky. Jak už vidíte, jsou to oddělovače. Chtěla jsem vytvořit něco, co jsem ještě netvořila. Říkala jsem si, že všechny mé oddělovače jsou dosti barevné, tak že teď udělám jen jednobarevné. Tak tady jsou:

Fotoalbum- Velikonoce

5. dubna 2015 v 20:10 | Edeal |  Fotoalbum
Ahoj, tak ze všeho nejdříve bych vám chtěla popřát Veselé Velikonoce! Pořádně si je užijte =)
No a k téhle příležitosti jsem nafotila pár fotek s Čiki. No pár, pár jich nebylo, bylo jich plno =D, ale né všechny byly s Čikinčinou aktivitou použitelné =D
Fotky mi daly opravdu zabrat, udržet Čiki, aby nic z toho nežrala byl horor =D Tak snad se budou líbit =)