Březen 2015

Čikinčine skoky- video

29. března 2015 v 11:34 | Edeal |  Čiki
Ahoj, tak dnes tu mám pro vás video =) Už podle nadpisu, můžete poznat, že se jedná o video, kde Čikinka skáče =) Neskákala jsem s ní snad rok! Ano, já vím, je to dlouho, ale když ji to nikdy nebavilo, vždy jsem jí do toho musela nuti. A tak jsem si řekla, že jí nebudu kazit život a skákání pověsila na hřebík. Byly chvíle, kdy jsem se k tomu chtěla vrátit, ale tady přece nešlo o mě, ale o Čiki.
No a před nedávnem jsem to jen tak z legrace zkusila. A ono se děly divy! Nevěřila jsem vlastním očím! Čiki překážky dobrovolně přeskakovala! Vůbec jsem ji nenutila! Nevím, čím to bylo, ale bylo tomu tak!
Jen chci upozornit, že jsem s Čiki neskákala více jak 22cm. Je to přeci jen pro začátek a nemůžu po ní chtít nějaké extra výšky. A ani nechci! Tohle mi úplně stačí a myslím si, že je to úctihodný výkon!


PS. Vím, že by se nemělo skákat na betoně. Taky by jsme normálně skákaly na trávě, ale zrovinka jsme zasévali nový. No a pochopitelně se na něj teď nesmí. Ale nebojte, nikdy bych Čiki nevystavovala zbytečnému nebezpečí! Většinu překážek opravdu jen překročila a tím se jí ani nic stát nemohlo!

Aljaška

26. března 2015 v 17:07 | Edeal |  plemena králíků

Tohle plemeno už není zakrslé, ale řadí se mezi střední. Jeho váha se pohybuje okolo 2,5-4 kg. Mají široký hrudník, pánev, hlavu a krátký krk, tmavohnědé oči, černohnědé drápy. Plemeno se vyskytuje jen v černé barvě. Jeho srst je hustá a lesklá.
Nevím, jak vám, ale mně se moc líbí. Jednou jsem ho viděla na výstavě, a je fakt kouzelný =D

Nové příbytky

21. března 2015 v 16:49 | Edeal |  Čiki
Ahoj, tak dneska jsem v sedmém nebi! Konečně se dokončilo mé dlouho vyprošované přání. Už strašně dlouho jsem si přála pro Čiki venkovní výběh. Sundávala jsem jí vždy vršek klece, ale to bylo dosti nízké a nepraktické. Tak jsem si řekla, že by bylo fajn mít venkovní výběh. Začala jsem tedy brouzdat po internetu, kde se mi ale skoro nic nelíbilo. Buď to bylo dost malé a když přeci to bylo větší, tak drahé jako něco. Co by vyhovovalo jak prostorem, tak cenou byly takové železné kousky plotku, které se zapichávaly do země. Ty jsem ale vyřadila už ze začátku. Králíček na to skočí a ono se to vyvrátí... Za tohle já peníze utrácet nebudu! Tak jsem si nakreslila svůj plánek. Byla jsem s ním spokojená. Rozměry, dvířka... prostě vše jsem si naplánovala na míru. No jo, plánek sice byl, ale kdo by mi jej udělal? Sama jsem si na to absolutně netroufala. Já a tohle prostě nejde, nešlo a nikdy nepůjde dohromady. Tak jsem přišla s prosíkem k nejvíce zručné (tím myslím na tyhle stavařiny =)) osobě v rodině. Ta mi to slíbila, ale jak se přibližovalo jaro a tím pádem i dělání mého výběhu, tak osoba pomalu couvala, až couvla úplně. To mě moc sklamalo, nevěděla jsem, koho jiného o to ještě poprosit. Když tu se čirou náhodou stavil na návštěvu příbuzný. S shodou náhod zedník =) Na nic jsem nečekala a utíkala s prosíkem k němu. A ten mi to vše důkladně propočítal, vysvětlil co a jak je potřeba dokoupit a slíbil, že se staví a stluče mi to. Byla jsem tak neskutečně šťastná! Konečně bude výběh, konečně!

Pet tag 4

13. března 2015 v 16:04 | Edeal |  Ostatní

Ahoj, tak po celkem dlouhé době mě zase někdo nominoval na TAG. Jak už vidíte jde o Pet tag. Nominovala mě *Rosa*, tak děkuji za nominaci a jde se na to =)

Layout pro Katy<3 + soutěž, které jsem se zúčastnila

10. března 2015 v 17:29 | Edeal |  Objednaná

Ahoj, tak dnes přidávám layout, který si objednala Katy<3.
Dělal se mi celkem dobře, protože jsem měla k dispozici spoustu kvalitních fotek. No, ale zase mi tam chyběl text..... =D. Layout měl být ve světlých jarních barvách. Doufám, že nevadí, že je růžový. Růžová je ale přeci taky jarní barva ne? =) Původně jsem jej chtěla udělat světle zelený. No ale pak jsem do pozadí dala růžové květy a ze zelené sešlo =) (Ano vím, nejdou tam skoro vidět, ale jsou tam! =))
A jako bonusek měla být ikonka. Tak doufám, že se vše líbí. Prosím, napiš mi, jestli ho bereš. Pokud ano, nastavím Ti ho, ale až někdy o víkendu. Teď momentálně mám časovou krizi =D
EDIT: Pokud jej chcete vidět na blogu, tak ZDE =)


Slintavka u králíků

7. března 2015 v 19:46 | Edeal |  nemoci králíků
Slintavka je nakažlivá nemoc. Králíci se nejčastěji nakazí od prasat, krav, nebo i ostatních králíků. Králíčkovi vytéká z tlamičky lepkavá tekutina, ktérá mu slepuje srst okolo. Když je králík nakažen, je takový smutný, nejí, nechodí za ostatními, prostě jen sedí. Pokud se tahle nemoc dlouho neléčí, tak králíček umírá.
Léčení je dost dlouhé a pracné. A zpočívá v desifikaci tlamičky. To se dělá narůžovělým roztokem hypermanganovým a chlorovou vodou. Do téhle směsy namočíme houbičku a králíčkovi 5-6x denně vytíráme tlamičku a slepenou srst. Tohle se musí dělat opravdu každý den, až do té doby, dokud se králíček nevyléčí.
Ale pokud na tuhle nemoc máte podezření, okamžitě zajděte k veterináři!