Leden 2015

Kontrola po týdnu

27. ledna 2015 v 16:20 | Edeal |  Čiki
Tak ahoj, po týdnu se opět hlásím. Čiki je už o poznání lépe, zlobí, běhá, je aktivní a chová se úplně jako dřív. No, až na jednu podstatnou věcičku. Ale o tom až později.
Dnes jsme byly na kontrole. A světe div se, vůbec jsme nečekaly! Nevím, jak je to možné, ale doopravdy tam nebyla fronta =D Možná to bylo i tím, že celkem dosti sněžilo a lidem se nechtělo. Tak tedy nás vzali hned. V ordinaci jsme paní veterinářce povykládaly vše, co se od doby co jsme tam byly naposledy, událo. Čikinka je veselá, na záchůdek chodí bez problému a krev se tam taky neobjevuje. No prostě jak už jsem psala je v pořádku. Ale to co je to špatné je, že Čiki už od 18.1. nevzala nic moc do pusinky. Misku s jídlem, kterou má na půl dne, tam má do teď. Sice z ní ubylo, ale za deset dní je to tedy fákt málo. Seno jí, ale poslední dobou pořád méně a méně. Páteř s žebrama z ní je trčí. Čiki putovala opětna váhu. Za devět dní zhubla 200g, což je na to, že je zima a měla by spíše nabírat tukové zásoby dost. Paní veterinářka tedy řekla, že pokud to takhle půjde dál, bude Čiki dostávat transfůze. Což opravdu není žádná sranda! Dále se nás ptala na to, jak Čiki papká antibiotika a léky od bolesti. Léky od bolesti už vybrala, antibiotika stále užívá. Tak nám řekla, že antibiotika jí máme dávat do pátku. Ale kdyby se jí objevila opět v ,,kakáči" krev, tak máme v užívání antibiotik opět pokračovat. Dále nám řekla, že nechutenství k jídlu můžou způsobovat právě ty antibiotika. Tak doufám, že to je tak, a že jakmile jí je vysadíme bude zase papkat jako dřív.

Sono břicha králík

20. ledna 2015 v 17:15 | Edeal |  Čiki
!Tenhle článek navazuje na článek ZDE!

Dne 18.1. 2015 jela Čiki podruhé k veterináři. Tam jsme jí vypověděli, jak dopadlo naše pozorování. Čiki byla na záchůdku jako vždy moc dlouho, často, ale krev se tam neobjevila. Pískání už taky ustoupilo, ale problém, který se nikomu nelíbil bylo, že Čiki odmítala jíst. Jak už jsem psala, Čikinka měla mít dnes rentgen, a taky že měla. Vůbec se jí to nelíbilo, jelikož jsme ji musely držet za zadní packy a za kůži za krkem. Když bylo hotovo, zavolala nás paní veterinářka, že ať se jdem podívat. Vše nám moc krásně vysvětlila. Čiki měla v bříšku obrovskou bublinu plynu, ale to prý bylo v pohodě. Jenže co se tam paní veterinářce nelíbilo, bylo ,,něco" před tou bublinou. A tak Čiki půjde zíra na ultrazvuk. Od paní veterinářky jsme dostali lístek, kde bylo napsáno:

Čikinka vážně onemocněla

17. ledna 2015 v 20:28 | Edeal |  Čiki

Ahoj, už můžete podle nadpisu poznat, že to asi nebude veselý článek. Ano, je to tak, Čikinka je nemocná a to dost!
Když jsem šla Čiki nakrmit, všimla jsem si, že nesnědla vůbec krmení z večera, bylo mi to dost divné. A tak jsem se na ni podívala. Seděla na ,,kakáči" a měla jakoby stahy v břichu. Neustále s ním škubala. Pak začala dokonce pískat. Šlo poznat, že trpí. Na ,,kakáči" byla asi pět minut, a neustále škubala bříškem a pískala. Až seskočila, všimla jsem si, že má v ,,kakáči" plno krve. Úplně jsem se zhrozila, Čiki neustále pískala a bříško jí bez přestávek škubalo a měla ho tvrdé jako kámen. Bylo mi úplně jasné, že musí okamžitě k veterináři! No jo, jenže byla sobota, jedna hodina odpoledne. A na veterině zavírali ve 12:00. Tak jsme museli volat pohotovost (samozřejmě zvířecí). Když jsme to paní veterinářce všechno vylíčili, řekla: ,,Sakra, to by vůbec nemělo být!" Museli jsme okamžitě tam. Čiki pískala a škubala bříškem celou cestu. Jak jsme dorazili, paní veterinářka Čikinku prohmatala. ,,Je to močový zánět, nebo hůře kámen..." zněla diagnostika. Tímhle prý králíci dosti často trpí. Též nám bylo řečeno, že je velice dobře, že je Čikuška vykastrovaná. Kdyby nebyla, usadil by se jí ten kámen na dělohu a způsobil by nádory a to by potom byl konec... Ještě, že jsme na tu kastraci šly! Také jsme se dozvěděli, že kdyby jsme dojeli o den později, už by to Čiki nezvládla. Pískání byl znak toho, že má příšerné bolesti, jinak králík nepíská. Čiki putovala na váhu, aby paní veterinářka věděla, kolik dávky jí má píchnout. Dostala dvě injekce, jedny byly antibiotika a druhé pochopitelně léky od bolesti. Poté jsme dostali nákazané, aby jsme sledovali, jak často chodí Čiki na ,,kakáč", jak dlouho tam sedí, jestli vůbec vykoná svou potřebu, jestli tam má krev, jestli i po injekci píská a škube bříškem...Prostě schrnutě: museli jsme ji neustále pozorovat. Pak jsme jí měli zavolat, jak se jí daří, pokud by se nezlepšila (injekce na bolest by nezabrala) měli by jsme dojet. A tak jsme odjížděli domů. Doma Čiki neustále pískala a škubala sebou, trvalo to asi hodinu, než léky zabraly. Zítra tam musíme opět zajet, Čikince se bude dělat rentgen a opět dostane nějaké ty injekce.
Teď je Čiki celkem v ,,pořádku" spapkala už i pár zrníček obílí a dva kousíčky jabka. V ,,kákáči" krev zatím neměla, ale když je na něm neustále píská a škube jí bříško. A sedí tam asi pět minut. Léky proti bolesti neustále působí, ale hrozím se noci. Budu ji muset hlídat, a léky postupně budou ustupovat. Tak nám držte pěsti!

PNG mops

14. ledna 2015 v 14:52 | Edeal |  PNG obrázky

Ahoj, tak dneska přidávám nějaké ty PNG obrázky. Tentokrát jsem se rozhodla, že udělám mopsíky. Tak kdyby je někdo použil, bylo by slušné, kdyby jste uvedli zdroj!


Proč si pořídit zakrslého králíčka

10. ledna 2015 v 10:38 | Edeal |  O králících

Spousta lidí se rozhoduje jakého malého mazlíka si pořídit. A když nemůžou mít třeba psa, protože jim to nedovolí bytný atd. Tak musí šáhout po něčem menším... Tak jsem se rozhodla, že napíšu, proč si třeba zrovna pořizovat králíčka.

Deníček 29.12. 2014

6. ledna 2015 v 17:24 | Edeal |  Deníček

Teď už by jste u nás jen ztěží nějaký ten sníh našly, ale ještě před novým rokem to hu bylo na zdejší poměry celkem dost =D
A co toho nevyužít, že? Když už tak dlouho nebyl, a kdo ví, kdy zase bude...Tak jsem vytáhla Čiki se trošičku provětrat. A to víte, že se Čikince sníh moc líbil. Běhala si všude možně, až jsem měla strach, aby mi někam neutekla, tak jsem ji zapla na vodítko. To se Čiki ovšem nelíbilo, vždy je raději na volno, ale komu by se za ní pořád chtělo utíka, že... =D Tak se s tím tedy po chvilce smířila a běhlala si, pokud to bylo možné, dál. No a pak si našla opět tu svou zábavu. Tentokrát si ve sněhu začala hrabat a jíst ho. Tak to jsem jí zatrhla. To tak, aby ji ještě bolelo v krku měla angínu, né? Ale za chvíli začala jíst i tu zmrzlou a mokrou trávu.


Čiki se učí chodit na vodítku 3

3. ledna 2015 v 16:57 | Edeal |  Čiki

Ahoj, tak po dlouhé době přidává zase pokračování toho, jak to jde Čikince na vodítku. A myslím si, že Čiki po té době dělá pokroky. A jsem za to moc ráda. O prázdninách jsme to musely přerušit, protože byla na kastraci a na bříšku měla bobinko =)
Čiki už ví, že když je na vodítku, že se jde a ne stojí. Nemusím ji už moc postrkovat. Také ví, že má chodit tam kam chci já a ne ona. Jenže se jí to moc nechce dodržovat =D Na tom musíme ještě trošičku zapracovat =) Dále už reaguje na zatahání. Jindy utíkala dál i když jsem ji tahala. A teď už fakt neutíká. Vždy se zastaví a čučí. A též musíme zapracovat na tom, aby se Čiki uměla vracet. Vždy jí to jde moc dobře do předu, ale do zadu už nejde. Co by tam taky dělala, že? Vždyť už tam byla, né? =D
Ale i tak si myslím, že se moc polepšila. Určitě na tom má svůj podíl i kastrace. Čiki mi dělá radost =)