Říjen 2014

Deníček 31.10. 2014

31. října 2014 v 19:03 | Edeal |  Deníček

Ahoj, dnes jsem Čiki nechala proběhnout ve svém pokoji. Vždycky běhala jak blázen, šílela a dělala lumpárny. Jenže teď, po kastraci je to moc klidňunká a hodňunká kulička =) První si prozkoumala vše, co kolem ní bylo a pak si sedla do bobku a seděla. Vypadala strašně roztomile =) Pak jsem jí podala plyšáčka. A to už se probrala a začala ho všelijak okusovat, olizovat a trhat =D Nejvíce ji zaujal plyšákův nos. Ten pořád kousala, ale protože je vetší, než její pusinka, nemohla ho ukousnout =D Když se dost navyváděla s plyšákem, tak jsem ji položila do sedacího pytle. Myslím, že spousta lidí ví, o čem je řeč.Je to takový pytel, v kterém jsou malinkaté kuličky (jako v plyšácích) a když si tam sednete, tak se do něj zaboříte. No, tak jsem ji tam tedy dala, čím víc se z něho snažila Čiki vyhrabat, tím víc se tam zabářela =D Byla to sranda ji pozorovat. Potom jsem ji vzala do obýváku a položila na křeslo, kde spal rovnou Čert (kocour). Čert se okamžitě probudila a začal ji pozorovat. Pak se začal olizovat a asi, aby to Čikince nebylo líto, olízal ji taky. Olízal ji celou hlavičku a zádečka =) A Čiki vůbec neprotestovala, asi se jí to líbilo =D


Diplomek od Hanif

30. října 2014 v 18:01 | Edeal |  Ostatní
Ahoj, dostala jsem od Hanif diplomek za bleskovou. Strašné se mi líbí! No, řeknete sami, není ten pejsek k sežrání? =D
Opravdu moc děkuji!


Friends tag

29. října 2014 v 11:49 | Edeal |  Ostatní

Ahoj, tak po takovém nenápadném upozornění jsem si vzpoměla, že jsem zapoměla =D napsat friends tag, na který mě tagovala Hanif. Tak, aby se Hanif nehněvala, tak jsem se rozhodla, že ten tag udělám i když se zpožděním. No, ale pořád lepší se zpožděním než vůbec =D No, tak jdu na to =)

Přeočkování

27. října 2014 v 19:07 | Edeal |  Čiki

Ahoj, tak dnes jsem byla s Čiki na přeočkování. No řeknu vám HRŮZA A DĚS! Čekala jsem tam od 14:30 do 16:00! Byla tam fronta jako prase! Už se ti lidé nemohli do té čekárny ani vlézt. Čekali i venku! Bylo tam horko, přecpáno a strašné dusno! Už jsem byla tak otrávená, že kdyby se mě někdo na něco ptal, tak bych jsem si na něm vyléla svou zlost =D A do toho všeho se Čiki nudila asi též, tak začala škubat noviny, které měla pod sebou. Všichni lidé se na mě točili. Myslela jsem si, že se propadnu! Hned jsem to Čikuli zatrhla! Jenže to by nebyla ona, aby si zase něco nevymyslela. Tentokrát začala hrabat a kolem všude létalo seno. Lidské oči se opět upřely na mou maličkost. Tak jsem Čiki drapla a šla se s ní schladit ven. Bylo mi horko, hořely mi tváře a ještě když se na mě všichni čuměli ÁÁ! Tam jsem ji zabavila jabkem, které jsem si zbalila doma a udělala jsem dobře =D
Po hodině a půl jsem koněčně přišla na řadu. Drapla jsem Čiki a zapadla do ordinace. Tam jsem ji odložila na stolek, vyhrabala z kabelky očkovací průkaz a odpovídala veterinářce na otázky ohledně Čikinčiného zdraví. Čiki dostala opět dvě injekce. Moc se jí to nelíbilo, škubala sebou. Pak jsem počkala, než zapíše do průkazu látku, kterou ji píchla a zaplatila. Potom jsem si zbalila Čiki a koněčně vypadla pryč. Domů jsem došla za tmy, byla jsem unavená já i Čiki.
Příště se objednám na určitou hodinu, ti mají prý přednost!

Oddělovač pro Cat

26. října 2014 v 18:09 | Edeal |  Objednaná

Ahoj, tak Cat si objednala oddělovač. Měl být jenom s paciček a černý. Nedal mi moc velkou práci. No tady je =)

Rýma u králíků

25. října 2014 v 18:07 | Edeal |  nemoci králíků

Když králíčkovi neustále kapké- teče z nosíku, pravděpodobně jde o nakažlivou rýmu. Rýma je celkový název pro různé nemoci dýchacích cest, kdy králíci hodně kýchají, frkají a od neustálého přejíždění nosíku pacičkama je mají ušpiněné. Ve vážných případech může nos zhnisat. Další poznávací znamení, můžou být zčervenané očka. Je to, jak už jsem psala nakažlivá nemoc, kterou můžou způsobit jak bakterie tak viry. Pokud váš králík má rýmu, musí se okamžitě oddělit od ostatních hlodavců! Určitě, když tuhle nemoc váš králíček dostane, neváhejte zajít k veterináři. Přeci nechcete, aby vašemu ušákovi zhnisal nosánek, nebo dokonce zemřel. Ano, králíčci na neléčenou rýmu zemřít mohou!

99 otázek

24. října 2014 v 14:43 | Edeal |  Ostatní

Ahoj, tak Jerry mě tagovala na 99 otázek! Tak děkuji a jdu na to =)
CO BYL TVŮJ....
1. Poslední nápoj? Sirup
2. Poslední telefoní hovor? Teď už nevím...
3. Poslední SMSka? S kámoškou
4. Poslední písnička, kterou si poslouchala? Taky už nevím
5. Naposled, co jsi plakala? Hmm... Někdy minulýž týden asi =D Já fakt nevím =D

Layout pro KatQy

22. října 2014 v 19:35 | Edeal |  Objednaná

Ahoj, KatQy si u mě objednala layout. Měl být s jejím kocourkem Mollýskem. Fotky si poslala. Dále měl být světle zelený. Vše ostatní bylo na mě. Potom jako bonusy si objednala nadpisky a ikonku. U popisku menu měla být silueta kočky. Tak doufám, že je vše OK =)

Png obrázek pro Christopra

17. října 2014 v 18:00 | Edeal |  Objednaná

Ahoj, tak Christoper si u mě objednla png obrázek. Dal mi celkem práci, ten rukáv!
Zdroj jsem tam nepsala, protože kdyby jsi o zmenšil, stejně tam nepujde vidět a bude to rozmnazaný flek. Tak ho prosím někam uveď =)


Čiki líná

15. října 2014 v 19:26 | Edeal |  Čiki

Ahoj, nevím jak vaši mazlové, ale naše Čiki nehorázně líná (ne, líná, jakože se jí nic nechce, ale líná jako, že strácí srst =D). Jak líná teď, tak tak moc ještě nelínala! Včera jsem s ní vyčesala plný kýblík chlupů! Na zádech jí to už trčelo, tak jsem jí to rukama vytahovala. Musím podotknout, že se jí to vůbec nelíbilo =D Je to doopravdy hrůza všude poletují bílé chlupy. Už ji ani moc nechovám, protože to z toho oblečení nejde dostat! Strašně se těším, až Čiki dolíná! Bude to tak lepší pro ni, i pro její okolí =D
A to s ní máme jet teď na přeočkovní! To chci vidět, jakou hromádku chlupů tam za sebou zanechá na veterině =D

Holandský zakrslý králík

13. října 2014 v 19:32 | Edeal |  plemena králíků

Holandský zakrslý králík byl vyšlechtěn v Nizozemí. Je to dost malé plemeno, váží 0,5 -1,5 kg. Tohle plemeno je jedno z nejsatších a vyskytuje se pouze v jednom zbarvení. A to je bílo-šedé. Hlavu má šedou, až na bílou lysinku. Dále má bílé přední nožky a límec u krku. Je to hodně oblíbené plemeno a to asi proto, že pý vypadá celý život jako mláďátko.

Odměny od Sidney

12. října 2014 v 17:43 | Edeal |  Ostatní
Ahoj, tak dnes přidávám odměny, které jsem dostala od Sidney. Bylo to za takovou obrázkovo-anonimní soutěž (nevím, jak to nazvat =D) Tak, že Ti chci Sidney moc poděkovat! Hodně moc se mi ceny líbí! A musely Ti dát určitě zabrat!


Čikinky láska k pamlskům

9. října 2014 v 18:19 | Edeal |  Čiki
Ahoj, tak dnes přidávám video. Je o Čiki a její lásce k pamlskům.
Když zatřesu krabičkou, ve které má Čiki pamlsky, tak okamžitě zbystří. Hned začne bláznit. Staví se na zadní, kouše mřížky klece, strká mezi ně čumáček a snaží se dobít na ty pamlsky =D Vždycky jí dám vybrat =) Stčím jí pod čumáček celou krabičku a ona si vybere. No, podívejte se =)


Layouty pro KatQy

8. října 2014 v 16:14 | Edeal |  Objednaná

Ahoj, dávám sem layouty, které si u mě objednala KatQy. Jeden měl být s kočkama, druhý se psama. Oba dva měly být hodně jednoduché a celé bílé, kromě pruhu v záhlaví. U kočkového layoutu měl být pruh modrý. U textu měla být siuleta kočky a packa. Dále na tom pruhu měla ležet kočka. Doufám, že jsem dobře pochopila, že ta kočka už neměla být silueta. Omlouvám se, že písmo není žluté, ale když jsem to zkoušela, moc se to k té modré nehodilo.
Se psama měl být zelený. Jinak mělo být vše stejné, jako u toho s těma kočkama. Opět se omlouvám za to písmo, ale ta žlutá tady zase splívala s tou zelenou.
Kdyby se cokoliv nelíbilo, nebo jsem tam udělala něco špatně, tak rozhodně napiš! Jo a pořád se mi neomlouvej KatQy =D

Slzící oči - králičí nemoc

7. října 2014 v 19:23 | Edeal |  nemoci králíků

Je to onemocnění, které je ve většině případech způsobeno zánětem oční sliznice. Králíčkovi se koutku oka objeví modré místo. Někdy se může stát, že králíčkovi pouze zarostly řasy dovnitř. To by nebylo až tak strašné. Jenže se to jen tak nepozná. Nejlepší je okamžitě zajít k veterináři, aby králíčkovi očko nezhnisalo.

Oddělovače 6

4. října 2014 v 19:49 | Edeal |  Oddělovače

Ahoj, tak po celkem dlouhé době, přidávám pár oddělovačů. Přesněji čtyři. Je jich celkem málo, ale i když se to nezdá, daly mi práci. Tak kdyby je někdo použil, prosím uveďte zdroj. Nechtěla jsem ho tam cpát, bylo by to nevzhledné.

Kastrace samic u králíků

3. října 2014 v 15:59 | Edeal |  O králících

Ahoj, protože je teď Čiki vykastrovaná, tak si pořád něco o tom čtu. Aby jsem věděla, co se může dít a jak to všechno bude probíhat v budoucnu atd. A dnes jsem narazila na takové zajímavosti, tak jsem si řekla proč o tom nenapsat?
Kastrace samiček je na rozdíl od kastrace samečků, kdy to je v podstatě "povrchový zákrok", celkem vážnou operací. V plné narkóze se odstraňuje děloha i vaječníky, po kastraci zůstává 5-10 cm dlouhá jizva na oholeném bříšku, která se hojí 2-3 týdny. Podle výzkumu, je rakovina dělohy nejčastější forma rakoviny u králíků. Studie prokázala, že ve 2-3 letech trpí rakovinou dělohy 4% samic a ve věku 4-5 let jich je až 80%. Což je doopravdy hodně moc! Častý důvod kastrace je i agresivita a nečistotnost v pubertě. Ta agresivita je Čiki případ =D Kastrovat samičky se může v pohlavní dospělosti a to je kolem 5-6 měsíce. Do věku 2 let je operace většinou bez problémů a komplikací. U samiček starších 2 let budou pravděpodobně dělat krevní testy a až kdy všechny testy potvrdí, že je samička zdravá, může jí na kastraci. Kastrovat samice starší 6 let se nedoporučuje.
Já jsem platila 1200 Kč, ale jinak jsou spíše kastrace dražší. Nezdá se mi to moc, jelikož chodila po tři dny na injekce+operace, je tedy fakt nízká cena.Diplom od Katy<3

2. října 2014 v 17:25 | Edeal |  Ostatní
Ahoj, tak sem přidávám diplom od Katy<3. Moc se mi líbí, myslím si, že si Katy<3 jen vymýšlí, že neumí grafiku =D. No, uznejte sami! Fakt díky!