Září 2014

Pojídání bobků u králíků

30. září 2014 v 18:49 | Edeal |  péče o králíky

Ano, je to takové ,,nechutné" téma, ale pro králíčky je to docela přirozené. Když tedy uvidíte králíčka, jak si pochutnává na své ,,reciklované" stravě, rozhodně mu to nezakazujte. Je to pro něj velice důležité a zdravé. Bobečky obsahují hodně vitamínů. Dokonce, když má králíček problém s trávením, přidávají se mu do jídla bobky jiného, zdravého králíka.Ale, když si to tak veznete, tak krávě se taky vrací strava ze žaludku zpátky do pusy, aby ji znovu přežvýkala. Tak, že králíčci nejsou jediní s takovým podobným chováním =)

Měsíc po kastraci

28. září 2014 v 18:55 | Edeal |  Čiki

Tak dnes je to přesně měsíc, co Čiki šla na kastraci. Doopravdy se hodně změnila a jen k lepšímu. Změn je hodně, tak kdyby jste si je chtěli přečíst, tak jsem o tom už psala. Článek tedy naleznete ZDE.
Žádné zahnisání jizvy, nebo nesrostení jizvy se naštěstí nekonalo. Čiki to zvládla perfekně! Dnes už je úplně v pořádku. Bříško jí už pěkně zarůstá a jizva se krásně srostla. Když ale odhrnete ty chloupky, tak tam stále je vidět. Té už se Čiki nezbaví.
Teď jsem fakt ráda, že to máme za sebou. Už nemusím mít žádné stresy kvůli rakovině dělohy! A navíc si s Čiki moc dobře rozumíme. Dokonce začíná za mnou běhat, když ji zavolám jménem. Vždycky se vynoří ta její chundelatá hlavinka, jakoby se ptala: ,,Co chceš?" =D Před kastrací mě doslova ignorovala.
Jsem doopravdy ráda za své rozhodnutí. Kdyby jsem věděla, jak to všechno bude po kastraci, asi bych ji dala vykastrovat hned jak by to šlo. Kastraci tedy můžu jen a jen doporučit!

2 Layouty pro KatQy

27. září 2014 v 15:37 | Edeal |  Objednaná

Ahoj, tak dnes přidávám dva layouty, které si přála KatQy. Měly být s kočkama a podobné jako TYTO layouty, které jsem jí tvořila už dříve. Opět zimní a letní, obrázky si poslala. Jsou skoro stejné až tedy na ty fotky a umístění paciček. Tak kdyby se nelíbily, tak mi napiš.

Avatary 3

26. září 2014 v 19:46 | Edeal |  Avatary

Ahoj, tak jsem si řekla, že jsem už dlouho nevytvořila nějaké avatary. Tak, že jsem nějaké dávám. Tentokrát jsou s pejskama. Kdyby je někdo použil, tak už to snad znáte =) (zdroj!)


Větev na obrušování králičích zoubků

24. září 2014 v 19:44 | Edeal |  péče o králíky

Ahoj, tak dneska jsem se rozhodla napsat něco o větvi na obrušování zoubků. Jak už někteří víte, králíčci by na obrušování zoubků neměli dostávat tvrdý chleba. Tohle se tvrdilo dost dlouho, ale není to pravda. Králíčky chleba hodně nadýmá a jelikož králíčci nemají uspůsobené střeva na to, aby přebytečné plyny vypouštěli, způsobuje jim křeče v bříšku.

Deníček 22.9. 2014

23. září 2014 v 17:36 | Edeal |  Deníček

Ahoj, jelikož už včera u nás pršelo, vzala jsem Čiki, aby se proběhla v obyváku. Já jsem si lehla vedle ní na koberec a pozorovala ji. Byla jsem celkem unavená, tak se mi ji ani nechtělo nijak hlídat. Však co by mohla udělat v obyváku, že jo? Jenže to by nebyla Čiki, aby si něco nenašla. První tam jen tak pobíhala a čuchala vše kolem ní (můžete si říkat, není to pes, ale ano ona opravdu čuchá). Pak mi začala okusovat vlasy. Tak to jsem jí tedy okamžitě zatrhla. Čiki se viditelně urazila a utekla pryč. Viděla jsem jen její zadeček, jak si klidně sedí kousek přede mnou. Tak jsem si řekla, že na ni vidím, ale vůbec se mě nenapadlo podívat, co dělá před sebou. A to byla chyba, veliká chyba. Když jsem se podívala, uviděla jsem Čiki, jak drží v puse kabel od klávesnice (dostali jsme novou, jenže ještě jsme ji nezapojili, tak ležela v obyváku na stole, odkud jí visel dolů kabel). Samozřejmě, že jsem jí to chtěla vytrhnout, jenže ona s ním utíkala pryč. Až když s ním byla tak daleko, že klávesnice spadla ze stolu a udělala pěknou ránu, tak ho pustila. Jenže to už bylo pozdě. Kabel byl rozkosnutý! Né, jenom nakousnutý, ale na půlky rozkousnutý! No, tak co jsem měla dělat že jo? Kdyby jsem jí nadávala, stejně by mi nerozuměla. Tak mi tedy nic jiného nezbývalo, než ji jen zanést do své klece a truchlit nad novou klávesnicí.

PNG zvířátka

22. září 2014 v 18:53 | Edeal |  PNG obrázky

Ahoj, už zase přidávám nějaké png... Jaksi mě to chytlo =D Tentokrát se zvířátky. Snažila jsem se vybírat nějaké roztomilé obrázky. Tak jo, snad už to znáte, kdyby to někdo použil, tak se zdrojem!


Zakrslá angora

21. září 2014 v 13:55 | Edeal |  plemena králíků

Tohle plemeno vzniklo z klasické angory. Váží okolo 1,5 kg. Zakrslá angora pochází z Belgie. Je to dlouhosrsté plemeno. Jeho srst je taky pěkně hustá a potřebuje pravidelnou péči. Někomu se může zdát podobné teddymu. U nás tohle plemeno najdete jen s těží. A to proto, že není v ČR uznán jako plemeno. Taky se zde nechová. Chová se tady jen klasická angora, ne zakrslá.

Pohyblivé ikonky 1

20. září 2014 v 10:34 | Edeal |  Ostatní grafika
Ahoj, tak dneska přidávám pohyblivé ikonky. Ty mě naučila dělat Hanif, tak moc děkuji =) Kdyby jste je náhodou použili, tak uveďte zdroj! A kdyby jste chtěli nějaké podle vás, tak mi to napište do grafiky na objednvku.


Pochoutka pro králíky - strom k nakousnutí

17. září 2014 v 16:21 | Edeal |  Krmení

Ahoj, protože teď dozrává všechna zelenina a ovoce, rozhodla jsem se pro Čiki udělat nějakou mňamku. Pojmenovala jsem ji strom k nakousnutí =) Je to dobré k tomu, že králík se bude různě natahovat po těh dobrotách, a tak se krásně protáhne. Musím říct, že jí opravdu moc chutnal, ostatně jako každá jiná zeleninová, nebo ovocná bašta, kterou jí připravím. No a tak jsem si řekla, že by jsem sem mohla dát jak na ni. Třeba ji někdo vyzkouší =)

Shrnutí+Změny po kastraci

13. září 2014 v 11:20 | Edeal |  Čiki

Přesně 28.8. byla Čiki na kastraci. Tu přežila, držela se moc statečně a vůbec nesimulovala. A to i když prožívala čtyři dny celkem slušné bolesti. Chodila každý den pravidelně na tři injekce proti bolesti a jednu na trávení. Chválila ji i samotná veterinářka. Ostatně to jsem popisovala ZDE. Možná si říkáte proč ji tak trápím? Tak to jsem vysvětlovala v článku ZDE.
Jenže to by nebyla Čikinka, aby nevyvedla nějakou lumpárnu, že jo? Tu si můžete přečíst ZDE, ta naštěstí ale dobře dopadla UF! =D Ke přečtení ZDE.

Deníček 10.9. 2014

11. září 2014 v 16:37 | Edeal |  Deníček

Ahoj, tak ve středu jsem Čiki, jako každý jiný den vzala ven. Vodítko jí teď nedávám, protože nechci, aby ji řezalo do té jizvy. Jenže ona je teď tak hodňunká, že ho ani nepotřebuje.
No, tak že jsem ji pustila na travičku, aby se napásla, dokud je to možné. Celou zimu totiž trávu mít nebude. Čikinka ji má moc ráda. První byla ,,sekačka" a papala a papala. Jak se najelda, začala zkoumat okolí. Já jsem seděla a pozorovala ji. Ano, čtete správně já jsem seděla a nemusela jsem za Čiki utíkat. Ta kastrace dělá doopravdy divy! =D Jenže pak začala okusovat kaktus, který tam roste. Nechápu co ji to napadlo. Vždyť se mohla popichat! Samozřejmě jsem jí to hned zatrhla. To se jí ale nelíbilo, kaktus chtěla pořád kousat. Tak si našla jinou zábavu. Pro tentokrát neokusovala kaktus, ale umělé kytky. No, tak jsem ji poplácla po zadečku a ona utíkala do své klece (tohle jsem jí nedávno naučila). Já jsem potom šla pryč. Jenže pak slyším škrabaní. Tak se jdu podívat, co to ta Čiki zase vyvádí. No a ona je předníma packama zavěšená za minerál a hrabe na něm. A pod ní je už pěkná hromádka zbytků minerálu. No, tak jsem jí ho vyndala a tu hromádku jsem jí dala do misky na jídlo. Jen ať si to pěkně spapká, potvůrka. Tohle je její oblíbená zábava. Vždycky ji to musím takhle dělat =D

Dravčíkovitost u králíků

9. září 2014 v 15:03 | Edeal |  nemoci králíků

Je to parazitární onemocnění kůže způsobené roztočem. Používá se někdy také "chodící lupy". Když se pořádně podíváte na králíčka, nakaženého touhle nemocí, můžete vidět pohybující se šupinky kůže, pod kterými se nacházejí pohybující se dravčíci. Samičky dospělých roztočů kladou vajíčka do srsti králíka, z vajíček se vylíhnou larvy a během 3 týdnů noví dravčíci. Dospělí roztoči jsou přenášeni přímým kontaktem s nemocným králíčkem. Samičky dravčíků mohou přežívat i několik dní mimo nemocného králíka. Králíčci se mohou nakazit i zpodestýlky, na které byl nemocný králík. Protože i tam můžou dravčíci naklást vajíčka. Když se váš králíček nakazí touhle nemocí, musíte k veterináři. Ten vám předepíše nějaký sprej, nebo kapky.

Fotoalbum 6.9. 2014

7. září 2014 v 12:50 | Edeal |  Fotoalbum

Ahoj, tak po delší době přidávám nějaké fotky s Čiki. Jsou takové podzimní. I když je to neúmyslně, prostě tak působí. Už padají listy, zrají jablka a dýně =D Tak, že to ani nijak nešlo =)

Čiki a Mollík- rozcestník

7. září 2014 v 12:50 | Edeal

-----------------------
-----------------------Jak jsme dopadly

6. září 2014 v 10:38 | Edeal |  Čiki

Ahoj, aby vám tento článek dával smysl a aby jste věděli o co jde, musíte si první přečíst předchozí článek ZDE =)
No, tak že jsme ještě hned ten večer jely s Čiki na veterinu. Tam jsme naštěstí už nečekaly takovou dobu, protože tam byl pouze jeden pes. Když jsme vešly do ordinace a položily jsme Čiki na stůl, řekly jsme paní veterinářce co Čiki provedla. Veterinářka jen spráskla ruce a řekla: ,,Já tě zamorduji!" Potom Čiki pořádně prohlédla bříško. Naštěstí to nebylo až tak strašné. Když mi to řekla, moc se mi ulevilo! Prý ty stehy tam ještě měly být, ale že je to už skoro úplně srostlé. Jen malý kousek se jí tam nelíbil. Je to ještě celkem krvavá ranka. Tu ji musíme každý den kontrolovat, aby se jí nezanítila, nebo nemokvala. A taky aby si ji moc často neolizovala. Jenže jak tam ty stehy nemá, prý by si toho už neměla všímat. Tak doufám, že to tak bude a Čiki neprovede další hloupost! Je to prostě koza! Dělá si doktora sama sobě =D Prostě si řekne, že se jí to tam už nelíbí a tak se toho vlastnozubně zbaví =D No je to prostě koza =D Ještě, že to dopadlo takhle!

Problém

4. září 2014 v 16:08 | Edeal |  Čiki

Ahoj, no, jak už můžete vidět z nadpisu, je tu problém. A ano, týká se Čiki. Ještě nevím, jak je to vážné, protože jsem ještě nevolala na veterinu. Teprv pak se uvidí co dál.
Když jsem ji venčila, tak jsem si toho všimla. Brala jsem ji zrovna do rukou, chtěla jsem se jí podívat na jizvu, jak se jí hojí. Když jsem se podívala, všimla jsem si, že Čiki chybí stehy. Všechny stehy! Nevím, jak dlouho už je nemá, protože jsem ji moc nenosila, aby jsem jí s tou jizvou něco nepodělala. Pak jsem si také všimla, že Čiki tu jizvu nemá tak čistou, ale že jsou kolem nepatrné stopy krve. A aby toho nebylo málo, ještě se jí na kousku maličko otevírá. Strašně jsem se vyděsila, vlastně pořád jsem vyděšená! Veterinářce musíme zavolat až kolem půl paté, protože tam teď není, je tam jen veterinární techik. Fakt nevím, co se bude dít. Nejspíš tam budeme muset co nejdřív zajet. Stehy se jí měly tahat až v pondělí, a to je celkem dlouhá doba, jelikož dnes je čvrtek. Mám fakt strach, co kdyby se jí tam dostala nějaká infekce? Nebo kdyby začala nějak vnitřně krvácet? No, každopádně musí okamžitě na veterinu!

PNG morčata

3. září 2014 v 14:37 | Edeal |  PNG obrázky

Ahoj, opět přidávám nějaké png. Tentokrát s morčátky. Tak kdyby je někdo náhodou použil, tak prosím uveďte zdroj!


Nominace od KatQy

2. září 2014 v 14:19 | Edeal |  Ostatní
PRAVIDLA:
- napiš o sobě 10 věcí
- odpověz na otázky blogerky, která tě nominovala
- nominuj 5 blogerů
- vymysli jim otázky

Čikinky odměny

1. září 2014 v 14:49 | Edeal |  Čiki

Tak jak už někteří z vás ví, Čikinka byla na kastraci. No a určitě to pro ni nebylo nic příjemného. Každý den musela na tři injekce proti bolesti a na podporu trávení. Muselo ji to bolet, protože, když jí injekce proti bolesti vyprchaly, ani nepapala. Dnes už na injekce nechodí, ale i přesto není ještě 100%. Ale papká, pije, chodí a dokonce i panáčkuje.
No a za tohle ,,utrpení" si zaslouží přece odměnu! Tak jsme jí něco nakoupily.