Srpen 2014

Po kastraci

29. srpna 2014 v 16:33 | Edeal |  Čiki
Ahoj, tak Čikinka na štěstí kastraci přežila! Z nárkozy se krásně probudila! Jsem za to strašně ráda!
Když jsem konečně dorazila na veterinu, tak jsem musela přestát nekonečně dlouhou frontu. Po půl hodině jsem konečně přišla na řadu. Vyložila jsem Čiki z cestovní tašky na veterinářský stůl. Nejprve ji veterinářka zvážila, aby věděla, jak silnou nárkozu má píchnout. Čiki vážila 1,80 kg, tak že na operaci mohla bez problému jít (do 0,5 kg se to nesmí a do 1 kg se to nedoporučuje). A pak pronesla tu nejvíce stresující větu: ,,Musím vám říct, že je riziko, že se z nárkozy neprobudí". Když jsem se zeptala jak velké, řekla že je to 10%. To jsem si celkem oddychla, protože jsem čekala větší, ale i tak jsem se neuklidnila. I přesto jsem nechtěla couvnout. Vždyť Čiki je zdravá, mladá, aktivní a hlavně není obezní. Je prostě v dobré kondici, tak že se riziko zmenšuje. Paní veterinářka jí píchla nejšetrnější narkozu. Potom mi ji dala na klín, aby jsem s ní počkala, než zabere. Celou dobu jsem Čiki hladila a kontrolovala, jestli dýchá. Měla jsem o ni strašný strach! Když už zaspinkala, měla hlavičku krásně položenou na cestovní tašce. Byla strašně roztomilá a nejklidnější za celou dobu, co ji mám =D Tak klidnou jsem ji fakt ještě neviděla! =D

Čiki se bude kastrovat

27. srpna 2014 v 14:00 | Edeal |  Čiki

Ahoj, jak už vidíte z nadpisu, Čikinka pojede na kastraci. Uvažovala jsem o tom už hodně dlouho, ale teprve včera jsem se odhodlala. Měla jsem strach, že by se Čiki z narkozy nebrobere, proto jsem tak dlouho otálela. Jenže když mi to i sama veterinářka doporučila, že prý 50% nevykastrovaných samic umírá na rakovinu dělohy, tak jsem se tedy po dlouhé době rozhodla. Když jsem už vytáčela číslo, začala jsem pochybovat, jestli dělám dobře, když mi to veterinářka zvedla, chtěla jsem to položit, jenže jsem to neudělala a teď jsem tomu ráda. Ano, vím, že je pravděpodobost, že se z nárkozy nebrobere, ale je i stejná pravděpodobnost, že dostane rakovinu dělohy. A to by jsem se o ni měla takhle strachovat celý život? Když ji můžu dát vykastrovat, mít starosti jen těch pár hodin a pak už být klidná. Nevím, co myslíte vy, ale já si myslím, že jsem udělala dobře. No, tak že s Čikinkou tam jedu 28.8., což je zítra v 13:00. Bohužel musím jet autobusem, jelikož když jsme se vraceli z Chorvatska, upadla nám z podvozku výfuková roura, tak že auto je na správě. Bude to náročné, hlavně když se budem vracet s Čiki po operaci, ale musíme to nějak zvládnout. Chtěla jsem to na pozdějš, aby jsme už auto měli doma, jenže už tam měli vždycky plno. A volno měli až na příští týden. A to jsem nechtěla, protože pak už bude škola a neměla by jsem jak na Čiki dohlížet. Lepší bude, když ji budu mít celý den po dohledem, kdyby se jí něco stalo. No, tak to je zatím vše, zítra vám napíšu, jak to všechno probíhalo na veterině. Držte nám pěsti!

Diplom od Nikky Betyska

26. srpna 2014 v 13:20 | Edeal |  Ostatní
Ahoj, tak už jsem zpátky! V Chorvatsku bylo nádherně! Vyšlo nám počasí, voda byla teplá a náramně jsem si to užila! Jela bych znova =D
No a teď k diplomu, který mám od Nikky Betyska. Dostala jsem ho za soutěž, kterou pořádala.
Diplom se mi osobně strašně líbí! Děkuji.


Pozastavení- dovolená

13. srpna 2014 v 13:18 | Edeal |  Ostatní

Ahoj, chci vám oznámit, že tu nebudu. A to od 14.8- 25.8., jedu do Chorvatska. Tak mě prosím omluvte ze všech kontrol atd. Komentovat nebudu, jelikož tam kde budem ubytováni není wi-fi. Já vím, je to jak za pravěku, ale já s tím nic nenadělám =D A ještě vám chi říct, že vám to nebudu psát na blog, protože jestli chodíte na můj blog a čtete mé články, tak si toho musíte všimnout. A ještě prosím nemažte si mě z affs, oblíbených, kamarádů atd., až se vrátím, slibuji vám, že vše doženu =)
P.S.: Kdyby si někdo chtěl objednat grafiku, tak ať klidně objedná. Udělám to, až se vrátím=)

Layouty pro KatQy

12. srpna 2014 v 11:13 | Edeal |  Objednaná

Ahoj, opět sem dávám objednanou grafiku. A jsou to zase layouty=) Tentokrát jsou pro KatQy. Objednala si dva. Jeden zimní a druhý letní. Měly být s obrázky pejsky, které mně poslala na e-mail. Oba měly mít černou stránku a všude psí tlapky. Letní měl pak být světle zelený s travičkou. Zimní měl být se sněhem a vločkami. Vločky jsem tam nedala, protože by se to odlišovalo od toho letního. Oba layouty měly být naprosto stejné až na barvu a obrázky. Tak doufám, že se budou líbit. Kdyby se nelíbily, tak mi napiš, spavím to.

Layouty pro Sidney a potkani-co-a-jak

11. srpna 2014 v 13:53 | Edeal |  Objednaná

Ahoj, tak že přidávám objednané layouty, které jsou pro Sidney a potkani-co-a-jak.
Sidney si objednala layout ve stylu westernu. Skoro všechno bylo na mně obrázky i barva. Jako bonus měly být popisky a ikonka. Tak doufám, že se bude líbit. Dal mi pěkně zabrat =)
A další layout pro potkani-co-a-jak. Ta si objednala úplně stejný layout, jaký jsem jí vytvořila před tím, akorát ve stylu zimy. Měl být světle modrý a bílý. A místo té travičky tam měl být sníh. Snažila jsem se ho odělat co nejvíc podobný, tak snad se to povedlo =)

Králíčí dieta

10. srpna 2014 v 13:35 | Edeal |  péče o králíky

Každý králíček má sklony k obezitě. Když ho správně nestravujete a dáváte mu často tučné krmivo (slunečnici, Dropsíky...), tak stloustne. A to má potom velký problém. Protože králíčkům tuk obaluje vnitřní orgány, což způsobý ztučení jater a následně králík zemře. Dále obézní králíci si nedošáhnou na zadeček, tak že si ho nemůže čistit a mají ho špinavý od výkalů.
Když přece jen je váš králíček obezní, okamžitě mu musíte nasadit dietu. Kdyby se mu nenasadila, tak vám za chvíli zemře.
A jak má tedy taková dieta vypadat:
1, Hlavní potravou králíčkova jídelníčku musí být seno. Ale bez různých bylinek.
2, Granule a ovoce postupně vynecháváme, až ho úplně vyřadíte.
3, Králíček nesmí dostávat žádné pamlsky včetně kořenové zeleniny.
Všechno toto musí být ale postupné, ne naráz. Kdyby králíček moc rychle zhubnul, tak by mu to poškodilo zdraví.
Dále musí mít pořádný pohyb (opravdové minimum je 4 hodiny denně). Protože pohyb je účinější, než jakákoliv dieta.

PNG Králíčci

9. srpna 2014 v 10:58 | Edeal |  PNG obrázky

Ahoj, dnes jsem vytvořila první PNG, které je volně k použití. Tak kdyby se vám líbilo, tak to klidně použijte. Nechtěla jsem tam cpán zdroj, tak ho prosím uveďte.

Jak Čikinka bydlí

8. srpna 2014 v 9:49 | Edeal |  Čiki

Ahoj, rozhodla jsem se napsat článek o tom, jak Čiki bydlí. Jakou má klec, jak je velká a co v ní má.
Tak, že Čiki má metrovou klec. Myslím si, že pro jednoho králíka bohatě stačí. Může v ní bez problému panáčkovat, aniž by se nějak dotýkala stropu. Vlastně na něj ani nedošáhne a to je dobře, kdyby ho náhodou nějak sundala. S touhle klecí jsem hodně spokojená. Dobře se do ní chodí a dále se mi líbí, že má sundávací střechu, tak, že Čiki nemusím vytahovat těma malýma dveřama. Dále má v kleci napáječku (protože do misky s vodou si čůrala a kakala =D), keramickou misku, alpskou sůl pro králíky, klacek na hlodání, kakáč (v něm má stelivo pro kočky), plastové krmítko (má ho zvenku klece) a koberec.

Pet tag 2

7. srpna 2014 v 18:24 | Edeal |  Ostatní

Ahoj, KatQy mě nominovala na pet tag. Sice jsem už jeden dělala, ale byly tam jiné otázky. Tak moc děkuji =)

Layout pro kamárádku KatQy

6. srpna 2014 v 17:22 | Edeal |  Objednaná

Ahoj, tak jsem konečně přidávám ten layout, který si objednala kamarádka od KatQy. Měl být modro-zelený. Fotky si poslala a měly tam být kytky. Tak kdyby se nelíbil, tak mi dej vědět =)


Popisky+ikonka pro KatQy

5. srpna 2014 v 19:51 | Edeal |  Objednaná

Ahoj, KatQy si u mě objednala popisky do menu a ikonku. Popisky měly ladit s layoutem. U popisku rubriky, měla být její andulka. Dále tam mělo být co mě napadne. Omlouvám se, že to nesouvisí s andulkama, ale nevěděla jsem co tam dát...
Ikonka měla být ve tvaru bločku s její andulkou. A ten layout Ti vytvořím, až mi pošleš obrázky =)


Čiki se učí chodit na vodítku 2

4. srpna 2014 v 11:39 | Edeal |  Čiki

Ahoj, po dlouhé době jsem se rozhodla, že s Čiki budu mít další lekci. Samozřejmě, že jsem s ní chodila i jindy, ale to jsem ji to neučila. Spíš jen aby se proběhla atd.
No, tak že co jsem mohla čekat, když to bylo teprv druhá lekce že jo? Čikinka se vůbec nesnaží, pořád si staví tu svou huňatou palici! A když už se přece jen pohne, tak je to schválně jinam, než chci já =D Je to prostě tvrdohlavec! Doufám, že se po kastraci zklidní...
No a teď k videu, asi vám příjde, že ji moc táhnu. Ale není to tak, já ji jenom popotahuji, aby se vůbec pohla. Kdyby jsem ji nepopotahovala, tak by se nehla vůbec. Jo a ještě, na videu ji nekopu! Jen jí tou nohou posunuji.


Zakrslý liščí

2. srpna 2014 v 20:26 | Edeal |  plemena králíků

Někdy si ho někdo může splést s teddym, ale tenhle králíček nemá dlouhé chloupky na hlavě. Má dlouhé chlupy a hustou srst. Srst je jako vata, bohužel sd hodně často zacuckává. Dále má krátké a zavalité tělo. Jeho krk je taky dost krátký. Uši má krátké a vzpřímené. Tohle plemeno je opravdu malé. Dosahuje váhy pouze 1.5 kg.


Layout pro Mr. Summer

1. srpna 2014 v 21:01 | Edeal |  Objednaná

Ahoj, dávám sem layout, který si objednal Mr. Summer. Měl být modro-zelený, obrázky si poslal. No, něco jsem z toho vykutila, ale nevím, jestli se bude líbit... Kdyby ne, moc prosím napiš mi!