Červenec 2014

Vzhled č. 6

31. července 2014 v 10:21 | Edeal |  Blog
Ahoj, vytvořila jsem po dlouhé době nový vzhled blogu. Ten předchozí tu byl skoro 4 měsíce, tak už jsem musela udělat nový.
Áno, já vím, jsem nenapravitelná! Je zase zelený =D Ale aby jsem se vám přiznala, tak tu ani nikdy už jinou barvu neočekávejte =)
Tak, nevím, jestli se vám líbí, je celkem podobný jako ten předchozí. Je na stejném principu.
A omlouvám se, určitě jste už nějaké fotky viděli, nebo jsem je už na vhledy použila. Jenže jak mám vyfotit nové fotky, když je Mollík tam nahoře...


Layout pro KatQy, ikonky pro tekkendominika♥

29. července 2014 v 17:31 | Edeal |  Objednaná

Ahoj, přidávám sem grafiku, kterou si u mě objednlay tekkendominika♥a KatQy.
Tak, že tekkendominika♥ si objednala tři ikonky. Obrázky si poslala a barva ikonek se k nim měla hodit.

Průjem u králíků

26. července 2014 v 10:51 | Edeal |  nemoci králíků
Průjem asi každý zná, ale nebere ho vážně. U králíků je to ale úplně jiné. Když má váš králíček průjem, který trvá kolem 2-3 dní, může i umřít. Dále se průjmem můžou projevit různé nebezpečné nemoci např. kokcidioza.
Průjem může králíček dostat prochladnutím, příliš vodovou stravou, nevhodnou stravou, studenou stravou, vlhkou podestýlkou, nebo výraznou změnou jídelníčku. Aby jsme mu mohli předejít, měli by jsme se právě těmto věcem vyvarovat. Jestli ale králíček má průjem, i když se uvedené věci u králíčka nekonaly, můžete si být jisti, že má nějakou závažnou nemoc a s náštěvou veterináře by jste neměli čekat!
Když už králíček přece jen průjem dostane, protože jste nedodrželi uvedené věci tak by neměl jíst nic jiného než seno. Dále pomáhá přidání sulfadimidinu do vody, nebo velmi slabý heřmánkový čaj.

PNG srdíčka pro potkani-co-a-jak, blendy pro KatQy, ikonka pro Sandy

24. července 2014 v 20:26 | Edeal |  Objednaná

Ahoj, potkani-co-a-jak si objednala PNG srdíčka. Měly být s jejími potkánky a zelené. Dále jsem to měla nějak oživit. Když jsem to vytvořila, ta zelená tam bila do očí. Moc se to tam nehodilo, tak jsem je zladila s fotkama. Kdyby Ti to nějak moc vadilo, tak to můžu na tu zelenou změnit.


Pet tag

23. července 2014 v 20:19 | Edeal |  Ostatní

Ahoj, Kaya mě nominovala na pet tag. Mo Ti za nominaci děkuji, tak jo, jdu na to:

Blendy pro potkani-co-a-jak

22. července 2014 v 20:35 | Edeal |  Objednaná

Ahoj, potkani-co-a-jak si u mě objednala grafiku. Měl to být blend s potkánkama. Obrázky jsem si mohla vybrat, dále tam měla být travička, aby to ladilo s jejím layoutem. No tak jsem to tedy vytvořila, ale zapoměla jsem to uložit =D Tak že jsem to musela tvořit celé od začátku =D
Kdyby se Ti nelíbil, tak mi napiš.


Letní soutěž- Vyhodnocení

21. července 2014 v 20:05 | Edeal |  Ostatní

Ahoj, dnes konečně končí Letní soutěž. Jsem moc ráda, že hlasovalo tolik lidí. Řeknu vám, neměla jsem vůbec tušení kdo vyhraje, pořád se stav hlasů měnil.
Ták žé, abych to neprotahovala, kdo že to vyhrál? Kdo dostane balíček pamlsků pro své zvířátko? Výhercem se stává:

Layout pro KatQy

19. července 2014 v 20:03 | Edeal |  Objednaná

Ahoj, KatQy si u mě objednala layout. Měl být zelený, s fotkama její andulky. Dále tam měl být nápis Andulčí blog, který měl být černý. Pak tam mělo být srdíčko a hvězdičky. A to jsem tam nedala, tak se moc omlouvám. Zdálo se mi to moc přeplácané, ale kdyby jsi je tam přece jen chtěla, napiš. Kdyby se Ti nelíbil napiš též... nevím, jestli se Ti bude líbit, je takový obyčejný.Čikinka slaví koupeniny

17. července 2014 v 21:15 | Edeal |  Čiki

Ahoj, dnes slaví Čikinka koupeniny. Dovezli nám ji přesně 17.7.2013. Pořád si ten den pomatuji, seděla jsem na schodech a čekala celé dvě hodiny. Když konečně dojelo auto s králíčkama a podali nám krabici, kde se krčily dvě malá klubíčka. Bohužel Mollík se už tohoto dne nedožil... nedožil se ani svých prvních narozenin...
No, od té doby Čiki hodně povyrostla =)


Blendy pro KatQy

16. července 2014 v 17:51 | Edeal |  Objednaná

Ahoj, KatQy si u mě objednala blendy. Mělo být zelené s fotkama její andulky a morčátka. No, udělala jsem ho hodně jednoduše, tak kdyby se nelíbilo, určitě napiš!

Lidé jsou bezcitní!

15. července 2014 v 22:32 | Edeal |  Ostatní

Ahoj, omlouvám se, že píšu o něčem co nesouvisí s králíkama, ale jsem pěkně namíchnutá! Někteří lidé jsou tak bezcitní, že by člověk brečel. No a teď proč se tak rozčiluji:
Jedu si na bruslích po cyklostezce a na konci cyklostezky je větrolam. Už jsem se chtěla u toho větrolamu vytočit, když uslyším žalostné mňaukání. Myslela jsem, že se mi to zdá a chtěla jsem jet zpátky. Ale pak to uslyším znovu, tak se tedy otočím a jdu se tam podívat. Když se proderu hromadou kopřiv, kdejakých paliček a bodláků, dostanu se konečně do větrolamu, odkud slyším stále hlasitější mňaukání. No a netrvá mi dlouho, aby jsem našla malilinkaté koťátko, které je celé od bodláků, klíšťat, blata a kdo ví čeho ještě. Hned jsem ji chtěla vzít, jenže ono mi uteklo. A mezi tím neprůchdným ,,pralesem" jsem ho už nemohla najít. Jenže já by jsem nemohla odjet s pocitem, že jsem ho tam nechala, aby zemřelo. Taj jsem to tam prolézala, běhala za ním a snažila se ho chytit. Nohy jsem měla už celé doškrábané a poprlené, protože jsem měla kraťase. Na některých místech mi tekla i krev. Jenže já nevím, jak je to možné, ale mě to v tu chvíli nebolelo. Furt jsem se ho snažila chytit, že jsem to nevnímala. A po asi půl hodině jsem ho koněčně chytla. Vyšla jsem s ním z větrolamu a oba jsme vypadaly jako bezdomovci (i když to kotě bylo bezdomovec...) Měla jsem oblečení i vlasy plné paliček a všelijakých bodláků.

Deníček 14.7. 2014

14. července 2014 v 20:40 | Edeal |  Deníček
Ahoj, dnes jsem šla sbírat meruňky a vzala jsem s sebou i Čiki. Přivázala jsem ji k trámu, který podpíral větve stromu, aby se pod těma meruňkami nezomily. Čiki první okousala stébelko trávy, které tam jako jediné rostlo a pak se tam postavila a koukala dlouhou dobu do blba =) Potom se ale probrala a okukovala okolí. Já jsem si jí potom moc nevšímala, protože jsem měla práci s meruňkami. Když jsem se otočila, viděla jsem, jak Čiki s radostí hrabe díru do hlíny. Věčěr pršelo, tak že byla celkem zblácená. První jsem jí to chtěla zatrhnout, ale potom jsem si řekla, že už o nemí cenu, protože je stejně už jak prase. Tak si tam Čiki s radostí hrabala dál. Vyhrabala pěknou díru do které si nakonec lehla =) No jenže pak jsem měla po práci a musela jsem Čiki od té její díry odtrhnout.
Vyfotila jsem ji jak hrabala i potom, jak byla špinavá. Ale na té fotce už s ní to bahno celkem opadalo. Jen se chci omluvit za kvalitu, bylo to focené z tabletu.

Menší dotaz

13. července 2014 v 17:30 | Edeal |  Čiki

Ahoj, jak už jste poznali z nadpisu, mám takový menší dotaz. Možná jste si už všimli, že píšu, že je Čiki divoká a taková uvrčená. Tak jsem uvažovala o kastraci. Jenže jsem slyšela, že z narkozy se hodně králíčků neprobudí. No a tak mě napadlo, že by jsem mohla zkusit Čiki zklidnit tak, že by měla malé králíčky. Samice se prý většinou zklidní. Byl by to takový ,,pokus". Ale jestli by to nepomohlo, tak Čiki jde vykastrovat. Znám hodně vykastrovaných králíků, kteří se z narkozy probudili a jsou moc miluncí a klidní.
Tak se vás chci zeptat co vy na to? Protože já mám Čiki ráda, ale to její chování snáším už přes rok a je to teda něco. Nejsem ještě 100% rozhodnutá, ale už o tom celkem dlouho uvažuji. Nevím, jestli to zrovna Čiki zklidní, ale nemám co stratit. Jestli by ji to nezklidnilo, jak už jsem psala Čiki by šla na kastraci.
Prosím napište mi do komentářů Váš osobní názor, budu moc ráda za všechny odpovědi =)

Fotoalbum- zelenino-ovocná přehlídka

11. července 2014 v 20:01 | Edeal |  Fotoalbum

Ahoj, po dlouhéé době přidávám zase fotoalbum. Chtěla jsem ho nějak ozvlášťnit, tak jsem Čiki nafotila se zeleninou a ovocem=) Dalo mi celkem práci ji přinutit, aby ho nesněla, než ji vyfotím =D Pak si na něm ale pochutnala =)

Layout pro Sidney

10. července 2014 v 12:39 | Edeal |  Objednaná

Ahoj, Sidney si u mě objednala layout. Měl být v letních barvách s koňmi a štěňaty zlatého retrívra. Obrázky jsem si mohla vybrat. Dále jako bonusy měly být nadpisky a ikonka. Tak doufám, že se bude líbit. Kdyby byl jakýkoliv problém, tak mi rozhodně napiš!

Čiki se učí chodit na vodítku- 1

8. července 2014 v 22:57 | Edeal |  Čiki

Ahoj, jak jsem slibovala v předešlém článku, tak jsem píšu a dávám video o tom, jak se Čiki učí chodit na vodítku. No dnes jí to vůbec nešlo, ale můžu se divit, když to byla první lekce? Čiki si postavila svou chlupatou a tvrdohlavou hlavu a nešla. Dokonce ani za pampelišku ne! No, ale nezlobím se na ni. Byla to , jak už jsem psala první lekce a kdyby mě někdo takhle uvázal, dělala bych to samé=D No posuďte z videa... Možná se vám zdá, že Čikinku tam moc tahám, ale já ji jenom trošku popotahuji aby se pohla. Není to tak, jak to vypadá.

Deníček 4.7. 2014

7. července 2014 v 9:14 | Edeal |  Deníček

Ahoj, v pátek jsem Čiki opět vzala ven. Tentokrát jsem jí připla na vodítko, aby se napásla trochu té trávy. A když jsem tam tak seděla a pozorovala, jak Čikinka papká trávu, tak mě napadlo, že by jsem mohla Čiki naučit chodit na vodítku jako psa. No to se mi řeklo, ale horší se mi to splňovalo=D Čikina si postavila hlavu a nikam se nehla. No, ale pak jsem před ni dala její oblíbený pamlsek a Čiki překvapivě uděla krůček k němu. Tak jsem jí ho posunovala před tlamičkou dál a dál a Čikinka hopkala za ním. Pak jsem to zkusila bez pamlsku, ale ona si myslela, že ho mám v ruce a tak za mnou šla=) Už jsem byla ráda, že aspoň trošku ten svůj zadek sune (no ona obvykle peláší, ale když je na vodítku, tak trucuje=)), když v tom zjistila, že nic nemám a STOP. Čiki se opět zastavila. No, řeknu Vám je to mnohem těžší, než jsem myslela. U Dášenky (psa) to šlo hned xD. Tak jsem ji teda nechála v klidu se dál pást. A ona si tam potom lehla do takové legrační placky. Musela jsem se smát. Bohužel jsem nemohla najít foťák, tak jsem to nevyfotila=( A mobil jsem měla do mrtě vybitý...
No, tak jsem si tedy řekla, že Čiki budu učit chodit na vodítku. Určitě ji natočím i nafotím, jak jí to ,,jde" a napíšu jaké dělá pokroky=)

Blendy 4

4. července 2014 v 14:27 | Edeal |  Blendy
Ahoj, po hodně dlouhé době přidávám nějaké blendy. Je opět s kráíkama a je jak jinak, než zelený. No nevím, jestli se někomu bude líbit, ale neměla jsem žádný nápad.


Test- Daří se vašemu králíčkovi dobře?

2. července 2014 v 8:31 | Edeal |  péče o králíky

Ahoj, rozhodla jsem se napsat test, po kterém poznáte, jak se vašemu králíčkovi daří. Nejlepší bude, když králíčka budete mít rovnou u sebe=). Test není jenom pro králíčky, může se udělat i u morčátek, křečků, nebo činčil. Prostě je skoro pro všechny hlodavce. Ale některé otázky nebudou pasovat=) Test jsem nevymýšlela, je z knížky.

Diplomky od KatQy a potkani-co-a-jak

1. července 2014 v 9:30 | Edeal |  Ostatní
Ahoj, dostala jsem dva diplomky za bleskovky Jeden je od KatQy a ten druhý od potkani-co-a-jak. Moc se mi oba líbí. Děkuji vám moc=)

Od KatQy:
Ta Čikinka tam♥ =D