Červen 2014

Oddělovače 5

30. června 2014 v 9:27 | Edeal |  Oddělovače

Ahoj, přidávám jsem opět nějakou grafiku. Jsou to jak už vidíte oddělovače. Všechny jsou proužkované a s pejskama. Tak třeba někomu padnou do oka =).

Avatar pro KatQy

29. června 2014 v 13:39 | Edeal |  Objednaná

Ahoj, KatQy si u mě objednala avatar. Měl být s její andulkou, modrý, s bublinkama a mělo tam být napsané KatQy. Tak snad se bude líbit=)


Moc Vám děkuji, že si u mě objednáváte poslední dobou grafiku. Grafika mě moc baví a vždy když vidím novou objednávku, tak mě to potěší. Ještě jednou moc děkuji=))

Jmenovky pro potkani-co-a-jak, nadpisky a jmenovka pro KatQy

27. června 2014 v 21:43 | Edeal |  Objednaná

Ahoj, opět sem dávám objednanou grafiku. Objednaly si ji KatQy a potkani-co-a-jak. Potkani-co-a-jak si objednala dvě jmenovky. První měla být modrá se třpytkami a druhá zelená s modrými motýlkami. Tak tady tedy jsou:


Deníček 24.5. 2014

26. června 2014 v 10:30 | Edeal |  Deníček

Ahoj, v úterí jsem se rozhodla, že vyvenčím Čikinku. Nechtělo se mi za ní běhat, tak jsem jí sudala vršek klece a dala jsem ji pod něj na trávu. Čikinka se první divila, ale rychle si zvykla a začala prozkoumávat nové prostředí. Bylo vidět, že jí vyhovuje. Běhala tam jako splašený kůň a trávy si vůbec nevšímala. Byla jsem ráda, protože jsem nerada, když žere hodně trávy, protože z toho má potom průjem. Tak jsem si šla tedy pro knížku, že si budu u ní číst. Chtěla jsem jí mít stále na očích, protože u Čikiny nikdo neví=D No když jsem došla, vidím Čikinu, jak žere trávu jak sekačka. Kdoví kolik toho sežrala, za tu dobu co jsem byla pryč. Hned jsem ji odělala, vím, že králíci jsou normálně puštění na trávě, ale jak už jsem psala, Čiki z toho dostane průjem. Naštestí toho asi nesežrala tolik, protože mi přišla ráno v pohodě=)

Vhodná podestýlka pro králíky

24. června 2014 v 21:17 | Edeal |  péče o králíky

Ahoj, rozhodla jsem se, že napíšu výhody a nevýhody podestýlek pro králíčky a obecně pro hlodavce. Jak možná víte, já používám koberec a ,,kakáč". No a teď ty důvody, proč:
KOBEREC: V téhle době, pokud chováte králíčka jako domácího mazlíčka je na 90% lepší koberec + záchůdek. Tolik to nesmrdí, protože, jestli používáte stelivo, tak ten zápach eliminuje. Potom čištění klece zabere méně času a králíček se nemusí přešlapovat a spávat v pročůrané slámě a s bobkama u hlavy. Tak, že bude mít čistější pacičky i srst, která nebude načuchlá výkaly. Nevýhodou ale je to, že králíček si může koberec okusovat, nebo i jíst. To potom může (ve větším množstvím a při stálém opakováním) způsobit velké bolest, protože to králíček nedokáže strávit. Dále, pokud je samice březí potřebuje slámu na hnízdo. A to už koberec nestačí.

SLÁMA, SENO, HOBLINY: Pokud chováte králíky na maso, tak se používájí tyhle podestýlky. Mají výhodu, že pokud je králíčkovi zima, může se do ní zahrabat. Pak samice, které jsou březí potřebují postavit hnízdo, jsou radši pokud mají slámu všude kolem sebe. Aby si vybraly ty kousky, které se jim do hnízda hodí. Nevýhoda je, jak už jsem psala to, že sláma bude počůraná atd. Dále, že nějaká tvrdá sláma může kálíčkovi vypúichnout oko, nebo nějak jinak ublížit.

Já tedy osobně volím koberec, ale nechci nijak odsuzovat tu podestýlku. Jen si myslím, že pro králíčka pro radost, ne na maso a chov je lepší koberec.

Nominace od Wales

23. června 2014 v 19:40 | Edeal |  Ostatní

PRAVIDLA:
- napiš o sobě 10 věcí
- odpověz na otázky blogerky, která tě nominovala
- nominuj 5 blogerů
- vymysli jim otázky

Letní soutěž- Hlasování

21. června 2014 v 14:16 | Edeal |  Ostatní

A je to tu! S létem přichází i letní soutěž. Měli jste 20 dní na to, aby jste vyfotily svého mazlíka u nečeho, co vystihuje léto a přihlásili do soutěže. Někteří mi neposlali fotku, ale to nevadí, jelikož je soutěžících celkem dost.
Tak abych připoměla o co jde: Jak už jsem psala, měli jste vyfotit mazlíka u něčeho letního. Když jste se přihlásili, tak máte šanci vyhrát balíček pamlsků pro svého mazlíka.
Soutěž bude trvat do 21.7. 2014, myslím si, že je to celkem dlouhá doba na to, aby jste si mohli schánět hlasy. Hlasy si schánějte kde chcete, můžete psát po blogách, nebo si udělat nějakou upoutávku.
Byla by jsem ráda, kdyby každý kdo hlasoval, napsal do komentářů, že hlasoval. A to proto, aby jsem měla přehled kolik lidí soutěž sleduje.
No snad jsem na nic nezapoměla, kdyby ano, tak napište. Jinak veškeré dotazy, které máte ohledně soutěže, my pište do komentářů.
A konečně k těm soutěžícím:

Oddělovač pro Sibyll

20. června 2014 v 19:35 | Edeal |  Objednaná

Ahoj opět přidávám grafiku. Tu si objednala Sibyll. Měl to být oddělovač. Obrázek si poslala a dále měl být tmavě zelený. No tak to je můj výtvor:

Layout + ikonky pro potkani-co-a-jak

18. června 2014 v 19:26 | Edeal |  Objednaná

Ahoj potkani-co-a-jak si u mě objednala layout a 3 ikonky. Layout měl být zelený s potkanama. Fotky jsem si mohla vybrat. Dále na něm měly být potkaní packy. Ikonky měly být zelená, travičkově zelená a modrá. Na zelené měli být modří motýlci a na modré třpytky. Fotky si poslala.
Tak doufám, že se budou líbit, kdyby Ti cokoliv vadilo, neboj se napsat!

Zakrslý siamský

17. června 2014 v 18:30 | Edeal |  plemena králíků
Zakrslý siamský má krátké, ale velmi silné nožky. Dále má krátký krk velkou, ale krátkou hlavu a široké čelo. Očka mají velké a vypoulené. Ouška jsou krátké, vzpřímené, blízko u sebe a konečky jsou zaoblené. Má hodně hustou srst, ktérá má barvu takovou jako slon=D
Králíček váží kolem 0.9- 1.25 kg, tak, že je celkem malý.

Pochoutka pro králíky

15. června 2014 v 18:46 | Edeal |  Krmení

Ahoj, jak jsem slíbila, tak sem dávám návod, jak udělat něco dobrého pro své mazlíky. Tuhle pochoutku můžou jíst všichni hlodavci, dokonce i člověk =D. Tak a teď už jak na to:
První si nazbíráme (nakoupíme) nějakou zeleninu, nebo ovoce. Já jsem si vzala maliny, jahody a mrkev. Ale můžou být třeba i rajčata, papriky..... Dále budem potřebovat velký salátový list.

Čiki slaví první narozeniny

14. června 2014 v 18:31 | Edeal |  Čiki

Ahoj, Čikinka včera slavila své první narozeniny! Naodila se 13.6. 2013, ale já jsem včera neměla čas sem to dát, tak to dávám dnes.
Dostala balíček pamlsků na obrušování zoubků s mnoha příchutěmi a potom ty tyčinky pro hlodavce. Dále jsem jí udělala takovou kapsičku s překvapením =D. Zítra napíšu co to vlastně bylo a jak na to=) Dnes dám jen fotečku:

Layout pro Mambu, ikonka pro Jessie

13. června 2014 v 22:28 | Edeal |  Objednaná


Ahoj, opět přidávám grafiku, kterou si ode mě objednaly Jessie a Mamba. Mamba si objednala layout. Měl být modrý, s koňmi a mělo tam být napsané Kůň- můj život. Dále měla jako bonus ikonku a nějaké popisky. Jessie si objednala ikonku. Měla být taky modrá, obrázek si poslala a text měl být Honzík. Tak doufám, že se Vám líbí=)


Pasteurelóza u králíků

11. června 2014 v 16:30 | Edeal |  nemoci králíků

Pasteurelóza je bakteriální onemocnění. Vyskytuje se ve dvou typech: Typ A způsobuje záněty plic a celkovou otravu. Typ D se projevuje onemocněním horních cest dýchacích a očí. Králíček se touhle nemocí může nkazit od ostatních králíků. Nemoc se projevuje už po 1-2 dnech po nakažení. Králíček má velké křeče, vysoké teploty, zrychlený dech, výtok nosu a velmi hubne. Naštěstí se dá na tuhle zákeřnou nemoc očkovat. A když se králíček přece jen touhle nemocí nakazí, musí okamžitě k veterináři, protože rozhodují pouze hodiny. Na veteině dostane králíček nutnou dávku injekcí a antibiotika.

Grafika pro Mambu

9. června 2014 v 17:37 | Edeal |  Objednaná

Ahoj, Mamba si u mě objednala layout. Měl být červený, fotky byly od ní. Nevím, jestli se Ti líbí, ale kdyby ne, napiš, já se to pukusím zpravit.

Osvěžování králíků

8. června 2014 v 13:34 | Edeal |  péče o králíky


Ahoj, jelikož se blíží léto a venku už teď jsou velké pařáky, rozhodla jsem se napsat, jak v temto počasí osvěžit naše hlodavce=) Králíci by se neměli koupat, tak že ho určitě nebudeme osvěžovat tak, že ho hodíme do bazénu. Při osvěžování by králíček neměl být moc mokrý. No a teď jak tedy: Nejlepší nástroj na osvěžování je rozprašovač. Můžete ho koupit v každém květinářství, nebo jako já jsem si ho vzala z rozčesávaču na vlasy. Jestli tedy zvolíte ten rozprašovač z toho rozčesávače, nezapomentě ho nejprv pořádně vymýt. No tak že zpátky k tomu osvěžování =) Králíčkovi nastříkejme záda, břicho a krk. Hlavu taky, ale to musíme dát králíčkovi ruku před oči, aby se mu ta voda tam nedostala. Potom králíčka nijak nevysušujeme, není to ani potřeba, protože by jsme ho měli nastříkat tak, aby nebyl mokrý, ale jenom vlhký. Králíky by jsme měli osvěžovat hlavně přes poledne, protože je to největší horko. Neměli by jsme ho osvěžovat ráno a večer, protože je ještě poměrně ,,chladno".

Layout 7

6. června 2014 v 17:35 | Edeal |  Layouty

Ahoj, vytvořila jsem další volný layout. Je zelený, s pejskama. Dal mi velkou práci, dělala jsem ho asi dvě hodiny.
V náhledu jsou popisky, ale když si ho stáhnete, tak tam už potom nejsou. Tak, že kdyby si ho někdo chtěl nastavit, ať napíše, já mu tam dodělám popisky, jaké bude chtít=)


Diplom od Jessie

5. června 2014 v 19:40 | Edeal |  Ostatní
Ahoj, přidávám diplom, který mi udělala Jessie. Vyhrála jsem ho za bleskovku. Nevím jak vám, ale mně se strašně líbí. Ještě jednou Ti moc děkuji, je nádherný!


Ta pacička♥ =))

Ikonka pro Jessie

4. června 2014 v 13:28 | Edeal |  Objednaná


Ahoj, Jessie si u mě objednala ikonku. Měla být modro-zelená, fotku si poslala a mělo tam být napsané Kateřina. Dále tam měly být třpytky. Doufám, že jsem nic nepopletla, poslední dobou se mi to stává často =D.


Letní soutěž

1. června 2014 v 13:24 | Edeal |  Ostatní

Ahoj, rozhodla jsem se uspořádat druhou soutěž na tomto blogu. Jak už vidíte bude to Letní soutěž. No a teď co to má být:
Tak, že můžete posílat jakékoliv fotky vašich, nebo příbuzných zvířátek. Zvířátka vyfoťte u něčeho co je symbolem léta. Můžete je vyfotit třeba jak plavou, s koktejlem, u bazénu, jak se vyhřívají....... Jako inspiraci jsem vyfotila moje zvířátka, které můžete vidět v nadpisu a ještě dole v článku.
Fotky mi posílejte na e-mail cikoamolli@seznam.cz, do 21.6. 2014. Budu se moc těšit!