Duben 2014

Zakrslý kastorex

29. dubna 2014 v 18:15 | Edeal |  plemena králíků

Co na první pohled Vás na tomto plemenu zaujme, tak je to srst a veliké oči. Mně někdy připomíná mimozemšťana=D Jeho stsr je velice hustá a je vztyčená, neleží králíčkovi na těle. Jeho oči jsou velmi velké a vždy černé. Má taky poměrně velkou hlavu, vzhledem ke svému tělu. Ale je zase krátká.
Samec se líší od samičky hrubější srstí a užší hlavou.

Čikinka si hraje

27. dubna 2014 v 12:28 | Edeal |  Čiki
Nevím, jestli si vzpomínáte, ale asi ne. No jednou jsem psala v deníčku, že Čiki hrabe na deku, že se tak hraje a že je to sranda. No a teď se mi to podařilo natočit!
Já vím, že hrabě každý králík, ale asi ne na dece=)
PS. Na videu to není deka, ale nějaká jiná látka. Protože tu svou deku si Čiki rozkousala=DTancování

25. dubna 2014 v 15:25 | Edeal |  cviky

Tancování, tak jsem to nazvala já, spíš by to mělo být točeníxD Je to taky cvik, kterýž můžete svého králíčka naučit, ale nepatří k těm nejjednoduším. Naučíte ho to tak, že veznete např pampelišku a dáte to micákovi k tlamičce. Budete mu ji potom posunovat dál směrem do kolečka. Králíček se pampelišku pokusí sníst a bude se za ní točit. Jak se bude točit, říkejte mu např. tancuj, nebo toč se. No prostě co chcete. Čiki ani Mollík, tohle ještě moc neumí, ale chce to trpělivost=)

Deníček 20.4. 2014

23. dubna 2014 v 17:46 | Edeal |  Deníček

Ahoj, v neděli jsem se rozhodla Čikinu provětrat. Pustila jsem ji na dvůr, kde běhala. No běhala, ona mi zdrhla! (jak jinak=)) Když jsem ji konečně chytila, dala jsem ji na trampolínu. Tam byla celkem v klidu. Čumáčkovala tam všude možně. No a pak... pak mi zase utekla! To je hrůza, pořád ji chytat. Tak si nezaběhám ani v tělocviku=D
Po odchytu jsem ji dala napást na trávu plnou pampelišek. Tu milují oba dva, Mollík i Čiki.
Nakonec jsem ji už nepouštěla z rukou=))

Oddělovače 4

21. dubna 2014 v 12:25 | Edeal |  Oddělovače

Ahoj, vytvořila jsem další oddělovače se zvířátky. Tak snad se budou líbit=)

Nominace od Jerry, vali a tekkendominika♥

20. dubna 2014 v 13:57 | Edeal |  Ostatní

Děkuji za nominace, ale jestli mě nominujete dál, tak se nezlobte, ale už to nebudu vyplňovat.

PRAVIDLA:
- napiš o sobě 10 věcí
- odpověz na otázky blogerky, která tě nominovala
- nominuj 5 blogerů
- vymysli jim otázky

Čiki a Mollík společné video

18. dubna 2014 v 18:24 | Edeal |  Čikinka a Mollík
Natočila jsem opět video, je trohu delší, ale doufám, že to nevadí=)


Vzhled č. 5

16. dubna 2014 v 20:54 | Edeal |  Blog
Ahoj, vytořila jsem nový vzhled. Já vím, že tady ten tu nebyl nijak dlouho, ale ten byl vytořený z ,,nouze". Když jsem zjistila to pravé pohlaví králíků, tak jsem narychlo tvořila vzhled, protože na tom starém bylo napsané ,,Čiko a Molli". Prostě mi sem ten vzhled nepasoval, nevím proč.
S tímhle jsem spokojená, já vím, že je tady již 4 z 5 zelený, ale mně se zelená líbí a k tomuto blogu mi pasuje.
Tak tedy doufám, že se vám tento nový bude líbit=)
PS: Jerry, neopakuji po tobě. Já už jsem ho měla dlouho nachystaný a chtěla jsem si ho nastavit ve středu. No a ty jsi si ho taky nastavila dnes=))


Odměny od Jerry a Hanif

15. dubna 2014 v 19:10 | Edeal |  Ostatní
Ahoj, přidávám sem odměny, které jsem vyhrála v soutěži u Jerry. Děkuji Ti moc! Jsou moc krásné! Zároveň chci poděkovat i všem, kteří pro mě hlasovali. Bez Vás bych to nevyhrála. Ještě jednou všem děkuji!

Dále tu je ještě diplom za bleskovku od Hanif, děkuji taky moc! Je přenádherný!

Layout- dřevěný

14. dubna 2014 v 19:02 | Edeal |  Layouty

Ahoj vytvořila jsem volný layout. Trošku jsem experimentovala a vzniklo tohle. Nikdy jsem takové styly neděala. Původně jsem jej neměla ani v plánu zveřejnit Tak nevím, jak se bude líbit=)

Můj sen- nominace od vali

13. dubna 2014 v 17:48 | Edeal |  Ostatní

Ahoj, vali mě nominovala aby jsem napsala o mém snu. Děkuji=)
Můj sen do budoucna je určitě něco se zvířaty. Nějaká chovatelka nebo tak něco. Ale ne veterinářka. To by jsem nezvládla, uviděla by jsem krev a spadla by jsem na zem. To pro mě není, to musí dělat někdo se silnější povahou, než mám já.
Přála bych si třeba chovat králíčky nebo morčátka, šlechtit je atd. To by mě bavilo. Chci mít v budoucnu taky nějaký útulek pro psy, ale to je jen přání, nevím jestli to půjde realizoat. Měla by jsem spoustu snů ale ždy je rozdrtí realita. Třeba ten útulek kde bych asi vzala peníze?
No můj sen jsou prostě zvířata. Mám je ráda a celý život jim chci pomáhat a bojovat proti jejih týrání!

Úspěch

11. dubna 2014 v 18:49 | Edeal |  Čikinka a Mollík

Ahoj, dnes mám moc velkou radost. Asi tak před týdnem k nám přijel jeden fotograf, že by si chtěl půjčit Čiki a Mollíka, nafotit s něma reklami, pozvánky a ještě různé děti ze školky. A je jasné, že jsem mu Čiki půjčila a Mollíka jeho majitelka taky. Fotili se taky s krojovanýma, jako pozvánky na hody. Ty budou rozvěšené po okolí. Tak, že králíčci budou slavní. Jen chci říct, že na žádné fotce nejsem=)) A ještě k těm fotkám s těma dětma. Tam je jen Mollík, protože Čikina by je poškrábala, jak je divoká. A ještě chci říct, že jsem je nijak neupravovala, tak že tam nejsou žádné rámečky, stíny atd...Tak tedy ty fotky:


Dropsy

9. dubna 2014 v 19:19 | Edeal |  Krmení

Dropsy jsou nejčastější pamlsky pro hlodavce. Kdo má doma hlodavce, určitě už je někdy koupil.
Byla jsem v obchodě a přemýšlela co těm mojím ušatým kámošům koupit. Nic moc tam neměli, to bylo asi tím, že jsem nebyla ve zverimexu =D. Tak jsem teda chmátla po klasice Dropsy. Když jsem tam stála u regálu, všimla jsem si, že je tam jakási novinka, teda aspoň jsem ji ještě neviděla. Jsou to takové ,,šulce" xD. A jsou měkší. Tak jsem tedy řekla, že to vyzkouším. Ale byla jsem strašně váhavá, který druh mám koupit, je to strašné, víte kolik jich tam bylo? Strašně moc byly tam např. sýrové, pomerančové, řepové, lesní směs, mrkvové, banánové, jablkové........ No byla jsem zoufalá, vůbec jsem nevěděla! Tak jsem tam po dlouhé době hodila jablkové, klasika =))
Čikince mooc chutnaly, sežrala by celý sášek. Dokonce to jelo i Dášence (pes). Mollík ještě nekoštoval, ale vím na 100%, že by to jedl.
Jinak vás chci ještě upozirnit, že Dropsy obsahují opravdu velké množství cukru. Takže je králíčkům kupujte opravdu co nejméně. Najdou se i zdravější pamlsky =) Vím, že je králíčci milují, ale pro jejich zdraví příhodné nejsou.

Blendy

9. dubna 2014 v 19:19 | Edeal |  Blendy


Ahoj, všimla jsem si, že jsem dlouho nepřidávala žádné blendy. Tak jsem se tedy rokývala a jedno vytvořila. A jelikož všude kvetou pampelišky, tak jsem se rozhodla udělat ho žluté. Tak tady je:


Jak krmit králíky senem

8. dubna 2014 v 19:05 | Edeal |  Krmení

Seno je pro králíčka nejdůležitější potravou. Měl by ho pravidelně dostávat. Obsahuje spoustu vitamínů. Vláknina, která je v senu podporuje správné fungování střev. Dále ho musí déle přežvykovat, tím si obrušuje stoličky.
Kdo seno kupuje, měl by si dávat pozor aby bylo dobře usušené, křupavé, zelené a voňavé. V žádném případě nesmí být navlhlé a mokré.
Kdo si seno suší doma, musí počkat aspoň měsíc a půl, než ho bude králíčkovi podávat. Jinak by mu mohl způsobit těžké trávící problémy.


Deníček 7.4. 2014

7. dubna 2014 v 18:18 | Edeal |  Deníček
Ahoj, dnes bylo opět moc krásně. Miluji tohle počasí, už se nemůžu dočkat léta. No.... určitě jste si všimli, že je všude žluto. Myslím tím, že rozkvétají pampelišky. A pro králíčky není větší pochoutka nežli ony. Vzala jsem tedy Dášenku (psa) a šla jsem k větrolamu natrhat pampelišky. Šla jsem tam protože tama nejezdí auta, nechci aby ušáci jedli začouzenou potravu. No a po cestě mě napadlo upléct z pampelišek věneček. Tak jsem tedy pletla. Nikdy mi nejde uvázat ten konec, ale nějak jsem to tam ,,zašmodrchala"a drželo to. Věneček jsem dala Čikince na hlavičku. Vypadala moc legračně, protože jsem neodhadla velikost a byl jí moc velký. Na hlavě jí moc dlouho nevydržel, hned se do něj pustila a jedla. Po chvíli jsem jí ho ale sebrala, aby se nezdula.

Fotoalbum 28.3. 2014

5. dubna 2014 v 19:32 | Edeal |  Fotoalbum

Ahoj, jak už víte je tady Mollík. Tak jsem využila příležitosti a fotila jsem. Ta fotka jak se tam Čiki čistí. Tak jí tam ty její chlupy stojí. Má je totiž zelektrizované od té peřiny =)

Králíci a klíšťata

4. dubna 2014 v 18:33 | Edeal |  péče o králíky

Jelikož je jaro a ,,klíštěčí éra" se blíží, rozhodla jsem se napsat článek o klíťatech a králíčkách. Králíčci klíšťata hodně přitahují. Ale králíčci mají skoro celé tělo pokryté hustou srstí, co klíšťeti znemožňuje se přisát. Přísávají se na méně ochlupených místech a to jsou uši, čumáček a místa kolem očí.
Existuje mnoho přípravků, jak proti klíšťatům králíčky ochránit. Můžete je koupit v každém zverimexu.
Dobré připravky jsou např. spreje, pěny a takové ty kapátka. Celkem špatné jsou obojky a přípravky, které obsahují látku Fipronilum (u ní vzniklo nejvíce otrav).
Když už se ale na králíčka klíště přisaje, musíme ho vyndat. Každý má na to svůj styl. Ranku potom zdesinfikujte např. vatovou tyčinkou namočenou v betadině. Ale jestli, že má králíček klíště u oka, tak ho tam raději nechte. Ono se časem pustí samo.
Místo potom raději kontrolujte. Jestli by začalo otékat a nebo rudnou, zajděte k veterináři.

Oddělovač pro tekkendominika♥

3. dubna 2014 v 16:26 | Edeal |  Objednaná

Ahoj, přidávám sem oddělovač, který si ode mě objednala tekkendominika♥. Obrázek si poslala. Užší jsem ho udělat nemohla, protože by se tam ty hlavy nevešly. A kdyby jsem to užší přece jen udělala, byl by moc krátký. Kdyby se Ti nelíbil, prosím napiš!