Březen 2014

Hermelín

31. března 2014 v 18:14 | Edeal |  plemena králíků


Hermelín je zakrslé plemeno králíka, ne král sýru ( i když ten taky) =D. Je takové zvláštní. Původně se chovalo jen na maso. Tenhle králíček se vyskytuje jen v bílé barvě. Má taky bílé drápky. Očička má buď světle modré nebo světle červené. Má hodně vzpřímené tělo a skoro žádný krk. Tohle plemeno je zajímavé tím, že má moc krátké ouška a ocas. Jeho ouška dosahují délky max. 5 cm. Váží do 1.7kg, tak že je docela malý.

Králičí mor

29. března 2014 v 19:04 | Edeal |  nemoci králíků

Ahoj, nevím jestli si vzpomínáte, ale psala jsem, že jsme Čiki a Mollíka nechaly zaočkovat proti myxomatoze a králičímu moru. Tak jsem se rozhodla, že napíšu co je to vlastně za nemoc.
Králičí mor je smrtelné virové onemocnění. Nakazit se Váš králíček může tehdy, když se potká s jiným králíkem, který je touhle nemocí nakažen. Nebo a to je ve většině případů, že ho bodne komár, nebo jiné bodavé potvory. Za chvíli po nakažení se nemoc projeví, má rychlý průběh. Králíček umírá v křečích na udušení.
Já si osobně myslím, že je to dost hnusná a pro králíčka bolestivá nemoc. Rozhodně by jste neměli váhat proti této nemoci králíčka zaočkovat, když už je to možné.

Deníček 28.3. 2014

28. března 2014 v 17:09 | Edeal |  Deníček


Ahoj dnes se u nás hlídá Mollík, tak jsem je oba vzala něo dělat. První jsem nevěděla co, ale pak mě napadlo, že by jsme si mohli opět zaskákat přes ,,překážky". Tak jsem natrhala pampeliškové listy, jako odměnu a vzala jsem takovou desku, jako překážku. Postavila jsem před ni první Mollíka, jenže ten tam u ní seděl jako blbeček a nic nedělal. Tak jsem tedy vzala nižší kládu. A to už bylo lepší. Mollík přes ni skákal jedna radost. Za pampelišku cokoliv=) Pak přišla na řadu Čikinka. Ta skákala hned. Dokonce i bez lístku. Pak jak ji to omrzelo, tak do té klády začala kousat a hrabala na ni. Tak jsem ji tedy dala zpátky do klece.


Nikdy s králíky nedělat

26. března 2014 v 20:13 | Edeal |  péče o králíky


Ahoj rozhodla jsem se zepsat věci, které by jste nikdy neměli dělat se svými králíky.

Nikdy králíka nezvedejte za uši
Nikdy ho nehlaďte proti srsti
Nikdy nedávejte listovou zeleninu králíkům mladším než 12 týdnů
Nikdy králíkům nedávejte posekanou trávu nebo syrové bramborové slupky
Nikdy nedávejte klec do garáže-benzínové výpary jsou jedovaté
Nikdy nepoužívejte piliny místo hoblin-jsou příliš jemné a vnikají králíkům do očí a ztěžují jim dýchání


Diplom od Mišíí ♥

25. března 2014 v 20:07 | Edeal |  Ostatní
Ahoj, dávám sem zase diplom. Tentokrát je od Mišíí ♥. Je moc hezký. Teda aspoň mně se líbí. Ještě jednou moc děkuji!


Ikonky pro tekkendominika♥, Layout pro Mišíí ♥

24. března 2014 v 15:29 | Edeal |  Objednaná

Ahoj, opět sem dávám grafiku, kterou si u mě objednaly tekkendominika♥ a Mišíí ♥ Jsou to ikonky a layout. První jsou ikonky, které si objednala tekkendominika♥. Obrázky si poslala. Tak snad se budou líbit.
Dále je to layout pro Mišíí ♥. Obrázky si taky poslala. Blog měl být světle modrý a růžový. Tak snad se bude též líbit.
Kdyby se Vám něco nelíbilo. tak mi určitě napište.

Deníček 22.3. 2014

22. března 2014 v 19:19 | Edeal |  Deníček


Dnes bylo zase moc hezky, tak jsem si vytáhla Čikinku ven. Měla moc energie, tak jsem ji pro jistotu zapla na vodítko. Položila jsem ji na trampolínu. Tam si poběhávala a divočila. No ale pak si lehla, pravděpodobně se asi vyhřívala. Tak jsem si lehla vedle ní a taky se ,,vyhřívala". A toho Čiki využila a utěkala pryč. Já samodřejmě za ní. Chytla jsem ji brzy. Vběhla toitž pod židle a vodítko jí trčelo.To ji prozradilo. Tak jsem ji vytáhla a řekla jsem si, když je to jaro, že ji dám napást se na chviličku na krásně jarní travičku. No a to se jí moc líbilo. Trávu hltala a hltala. No ale aby jí nebylo špatně, tak jsem ji za chvíli odnesla. A chvíli jsem s ní běhala na vodítku po dvoře. No a potom byla Čiki už viditelně (překvapivě) unavená, tak jsem jí dala vodu do misky. A ona pila, no pila ehm... spíš ,,žbrindala" tu vodu=D Ona totiž moc pít z misky neumí, je zvyklá na napáječku. No a nakonec jsem ji dala zpátky do klece.

Fotogalerie 20.3. 2014

20. března 2014 v 19:40 | Edeal |  Fotoalbum

Ahoj, dávám sem fotoalbum. Dneska je jen takové malinké. Nevím, jak se Vám líbí kvalita, ale jestli ne, tak se omlouvám je to focené z mobilu.

PNG srdíčka pro tekkendominika♥

19. března 2014 v 20:12 | Edeal |  Objednaná

Konečně sem dávám PNG srdíčka, které si objednala tekkendominika♥. Obrázky si poslala. Srdíčka jsou dost kostrbaté. Neměla jsem šablonu. Musela jsem to dělat ručně. Tak se omlouvám. Nevím, jaká měla být velikost. Tak kdyby to bylo moc malé, tak napiš. Nechám si to uložené a když tak Ti to zvětším. Zmenšit si to můžeš i sama=)
Kdyby se Ti cokoliv nelíbilo, tak napiš! Fakt napiš, protože vím, že to má chyby=(

Vzhled č. 4

18. března 2014 v 19:57 | Edeal |  Blog
Ahoj, vytvořila jsem nový vzhled blogu. Neměla jsem to původně v plánu, ale když jsme zjistili pravé pohlaví ,,ušáků", tak jsem ho tedy vytvořila=) Celkem se podobá tomu minulému. Měla jsem strašné nutkání, udělat vzhled opět zelený, ale pak jsem si řekla, že po čtvrté by to bylo už divné. Mám taky novou ikonku. Tu jsem taky neměla v plánu=))
Tak jo, jak se Vám tedy líbí?


Jak jsme dopadli u veterináře

15. března 2014 v 11:59 | Edeal |  Čikinka a Mollík

Jak jsem Vám slíbila, tak píši článek o tom, jak jsme dopadli u veterináře.
Když nás zavolali do ordinace, tak za stolem seděla moc milá paní. Bylo na ní poznat, že miluje zvířata. První jsem vyndala z přenosné tašky Čikina. Bylo na něm vidět, že je vystrašený. A překvapivě byl moc klidný=)) Položila jsem ho na stůl. Paní veterinářka mu poslechla první srdíčko. To bylo v pořádku. Potom ho ještě prohmatala, to bylo také v pořádku. No a pak si nachystala injekční stříkačky. Jednu s vakcínou proti myxomatoze a druhou proti králičímu moru. Jsou to takové nejběžnější nemoci. Byla jsem fakt zvědavá, co na to Čikin bude říkat. A on, No on normálně byl celou dobu klidný. Dostal dva ,,džogance" za ouška. Paní veterinářka ho moc chválila. Pak přišla na řadu Mollinka. Ta byla moc vyděšená ještě z té cesty. Taky jí poslechla srdíčko a prohmatala. Bylo to zase vše v pořádku. Pak dostala taky dvě včeličky do zád. Byli oba moc stateční. Měla jsem strach, co na to budou říkat, ale oni mě fakt překvypili!
No a jestli si vzpomínáte, jak jsem psala v tom minulém článku (KLIK), jak jsme našli Mollince na bříšku ten výrustek. No to budete koukat co z toho nakonec vylezlo! Ukázaly jsme to paní veterinářce. Ona se na to podívala a řekla: ,, No víte, to není nádor, ale tenhle králíček je sameček" Nevěděla jsem co říct, vzalo mi to řeč. Stála jsem tam překvapeně, ale pak jsem se začala smát. A řekla jsem:,,Když je tohle sameček, tak co je Čikin?" Paní veterinářka ho vzala a prohlédla. Podívala se pak na mě a řekla:,,Je to samička" To už bylo fakt moc. Zadržovala jsem tam smích, jak jsem mohla.
Možná si říkáte: ,,Má králíka a neví co je to?!" Ale věřte mi, mě to fakt nenapadlo ověřovat si to, když mi bylo jasně řečeno, že to chlupaté je sameček a to nechlupaté je samička.
No, tak máme tedy Čiki a Mollíka xD

Info

13. března 2014 v 18:41 | Edeal |  Čikinka a Mollík

Ahoj, mám takové smíšené pocity. V pátek jdeme s Čikinem a Mollinkou k veterináři. Jdou na obyčejnou prohlídku a na očkování. Ale nevím, jak se budou chovat. Jdou tam poprvé. Potom mám k veterináři ještě spoustu otázek=))
No a teď proč mám ty smíšené pocity. Mollince jsme našly na bříšku nějaký výrustek. Nevím co to je. Nechci se stresovat, když nic nevím. Ale mám podezdření na to, že to může být nádor, nebo nedej bože rakovina! No, ale jak jsem psala, nebudu se předem stresovat, když nic nevím. O tom co to je, mě informuje až veterinář.
Jak to všechno dopadlo a jak se ,,micáci" na veterině chovali Vám určitě napíšu.

Layout pro Christrophra

12. března 2014 v 15:17 | Edeal |  ObjednanáAhoj, dávám sem layout, který si ode mne objednal Christopher. Obrázky si poslal a měl být černo-červený. Objednal si také ikonku.
Kdyby se Ti cokoli nelíbilo, napiš!


Čiko a Molli- video

9. března 2014 v 18:21 | Edeal |  Čikinka a Mollík

Ahoj, vytvořila jsem svoje úplně první video. Je jak jinak než o Čikovi a Mollince. Jen jsem si tak říkala, že sem dávám jen fotky. Tak že by nebylo od věci sem dát i ,,micáky" v pohybu. Jen chci říct, že na videu je Čikin velmi klidný. Nevím co se staloxD


Kastrovat Čikina?

8. března 2014 v 19:29 | Edeal |  Čiki

Přemýšlela jsem o tom dost dlouho. A myslím si, že už jsem se rozhodla. Vím, že to pro něj asi nebude ze začátku příjemné. Ale náš kocour je taky vykastrovaný. Myslím si, že to tak bude lepší. Má to hodně výhod např. nevrčí, nekouše, neškrábe, je milý, neokusuje si věci v kleci, neznačkuje si území, nedostane různé nemoci, které jsou normálně běžné, prodlouží se mu život. A navíc bude moct být s Mollinkou v jedné kleci. A nebudeme je muset neustále hlídat. Sestřenice má taky králíčka, jmenuje se Pejsek. A je taky vykastrovaný. Je neuvěřitelně milunký.
Kdyby jsem nechala Čika vykastrovat, tak by z něho nebyla taková divoká kulička. Byl by klidný. Nedokážu si to představit. Změnila by se mu povaha, a toho se bojím. Jenže má to o hodně víc výhod než nevýhod.
Už jsem tak na 90% rozhodnutá. Vím, že Čika nemáte doma, ale nemohli by jste mi prosím napsát Váš názor?

Péče o drápky u králíků

7. března 2014 v 20:21 | Edeal |  péče o králíky


Péče o drápky je velice důležitá, drápky králíkovi vyrostou asi o 13cm ročně. Když jim přerostou poznáte to stejně jako u zoubků jsou obloukovitě zahnuté dovnitř musí se nechat zastřihnout. Když budete poprvé stříhat králíkovi drápky raději zajděte k veterináři. On vám celý postup vysvětlí. Může se stát že by jste mu přestřihli nerv, který má v drápku. A to by mu začala z drápku téct krev.


Očkování králíků

6. března 2014 v 19:32 | Edeal |  péče o králíky

Existuje hodně velmi vážných onemocnění, která zejména zjara napadají králíčky. Týkají se spíše králíků chovaných ve velkochovech a králík chovaný doma jako domácí mazlíček se s nimi nejspíš nikdy nesetká, přesto je ale lepší nechat králíčka naočkovat proti těm, proti nimž jsou očkovací látky. Proti čemu můžeme králíčka běžně očkovat:
- Králičí mor
- Myxomaoza
- Pasteureloza

Deníček 2.3. 2014

5. března 2014 v 19:37 | Edeal |  Deníček

V neděli jsem Čikinka pustila na dvůr. Opět bylo krásně a teplo. A zase byl na dvoře kocour=D. Spal na lavičce, tak jsem si řekla, že už Čika za ním nedám=)) a dala jsem ho ať běhá na zem. Čikoušek neváhal a hned se rozběhl. Jenže ho zbystřil Čert. Vykulil oči a seskočil z lavičky. Utíkal za Čikinem, jenže jak se břiblížil blíž, tak se schoval, nebo přikrčil. Všude kam Čikin běžel Čert za ním. Přišlo mi jako by se Čert hrál na špiona a Čikin byl zloděj. Musela jsem se smát. Bylo to jako policejní sledování=)) Ale úplný záchvat jsem dostala, když Čert vlezl Čikovi do klece. Normálně tam vlezl a přikrčil se, oči měl vykulené. Čikin si ho pravděpodobně nevšiml, protože do té klece skočil. No a normálně ho vyhnal. Čert se ho bál=D Kam ten svět spěje, když králík vyhání kočku?xD

Diplom od Hanif- za bleskovku

4. března 2014 v 16:05 | Edeal |  Ostatní
Ahojky, zase, ano já vím už zase je tu diplom! A to by jste neuhodli od koho! Je to překvapivě od Hanif (jak nečekané=)). Tak dost řečí tady je:=D
Děkuji mockrát, je úžasný!!

Vzhled protekkendominika♥

3. března 2014 v 15:36 | Edeal |  Objednaná

Ahoj, přidávám sem grafiku, kterou si ode mne objednala tekkendominika♥. Je to layout. Měl být fialovo- růžový. Obrázky byly poslané. Celkem dlouho mě nic nenapadalo. Až po celkem dlouhé době vzniklo toto=)) Kdyby se Ti cokoliv nelíbilo, nebo nepasovalo, tak určitě napiš. Já Ti to spravím.