Říjen 2013


Vodítko

22. října 2013 v 17:21 | Edeal |  O králících

Vodítko pro králíka si můžete koupit v každém zverimexu nebo objednat přes počítač. Čikovi jsem vodítko objednala přes počítač. Jak dorazilo, tak jsem ho rychle roztrhala z balíčku a chtěla jsem to dát. No ale byl s toho jakýsi špagátek a já nevěděla jak se to zapíná =D. Potom asi tak po hodině špekulování jsem na to došla. Tak radím, když si objednáte vodítko, podívejte se první na to jak je to nam obalu přidělané. Ušetříte tak spoustu času!
Vodítko pro králíčka, morčátko i potkánka je dobré, v případě, že chcete dát zvířátko proběhnou, ale ono pak nejde chytit =). Nemusíte ho všude honit, stačí když ho připnete a je to! Hodně zvířát se ze začátku spouzí a nechce chodit. Ale když budete zvířátko pravidelně dávat na vodítko a chodit s ním, nakonec si zvykne (teda pokud to není nějaký 10-ti letý stařík xD).

Deníček 21.10. 2013

22. října 2013 v 14:11 | Edeal |  Deníček

Včera Čiko celý den běhal na vodítku. Zkoumal boudu našé fenečky a mazlil se s kocourkem. Nic moc zajímavého.
Mollinka dneska dostala od své paničky ,,oplatek". Který byl plněný sušenými rajčátky. A jelikož Mollinka má strašně ráda rajčátka sblajzla ho co by dub! Za Čikem se podívat ale nebyla. Čiko je teď v králičí ,,pubertě", a je z něj vztekloun =D.... ale to ho po čase zase přejde xD.
Potom jsme nechaly Mollinku proběhnout a jelikož je velice klidná, tak jsme ji snadno chytly.
No ale večer jsem šla Čika nakrmit (byl venku, protože bylo moc hezky), a chtěla jsem ho zanést domů. Ale vidím, že Čikoun si záhadným způsobem odělal klec a hopskal nám po dvoře. Měla jsem nesmírné štěstí, že neutekl. Kdybych ho nešla krmit v tu dobu, tak by se s největší pravděpodobností stratil. Bylo to štěstí!

Kamarádi pro králíčka

15. října 2013 v 16:37 | Edeal |  O králících


Králíček je už od přírody nespolečenské a spíše plaché zvířátko. Jeho nejlepší přítel je člověk (teda pokud je na něj hodný a věnuje se mu).
Hodně lidí si myslí, že králíček je rád s morčátkem a, že jsou kamarádi. To není tak úplně pravda. Králík je spíše tiché zvířátko a morčátko hodně píská a vyžaduje pozornost. Králík spí rád sám a v klidu a morče naopak spí rádo u někoho přitisknuté.
Jednou jsme s kamarádkou dali její orčátko ,,Terezku" do králíkarně mezi králíčky. Terezka se jich trošku bála ale pak si zvykla a chodila za něma. Ale jeden králík jí potom rozkousl oušku. Tekla ji chudince krev a třela zubíkama (bála se).
To ale nemusí být po každé pravda. Když je králíček s morčátkem od malička, tak si pak zvykne.
Vhodný kamarád je pro králíčka člověk, nebo ostatní králíci. Ale neměli by spolu být dva samci, ti i když spolu vyrůstají, tak ja dospějí, tak se perou. Dvě samičky se snáší dobře, ale neměli by spolu být když mají mladé. Sameček a samička se taky snáší dobře, ale budou se pářit a budou mít maldé.

Deníček 7.10. 2013

8. října 2013 v 13:46 | Edeal |  Deníček

Dneska jsme Čika pustily proběhnout. Byl velice divoký, tak že se hned rozběhl pryč. Po chvíli jdu, že ho naženu zpátky. Ale náš milý Čikinek si postavil svou chlupatou ,,palici" a nechtěl se nachat chytit. Honíly jsme ho všude možně. Dychocal jak něco, ale pořád nám utíkal. A tak jsme dospěly k názoru, že mu koupíme tu postroj s vodítkem. Aby mohl běhat a my ho nemusely honitUsmívající se.
Potom jsme se šly podívat i s Čikem na Mollinku a na její novou klec. Nakonec jsme je nechaly proběhnout oba, ale to se Čiko držel u Mollinky, která byla klidná. A tak se dal chytit už normálněSmějící se.

Myxomatóza u králíků

5. října 2013 v 13:00 | Edeal |  nemoci králíků

Myxomatóza je virové onemocnění králíků. Je to velmi nakažlivé onemocnění. 90% králíčku na tuhle zákeřnou nemoc pojde. Nemoc se šíří především bodavým a krev sajícím hmyzem (komáři). Dále pak ještě nakažením, od jiných králíčků. Než se nemoc projeví uplyne tak 7- 9 dní. V průběhu se nejdříve objeví otoky víček s hnisavým výtokem. Na různých místech těla se objevují pevné útvary - myxomy po několika dnech králíček umře. Jediný způob jak se proti ní bránit je očkování.
Králíček tuhle zákeřnou nemoc přežít může, ale to je malá šance. Králíček, který přežije, by se neměl vídat s ostatními králíky. Protože může přenést bacily.
Jestli chcete myxomatóze zabránit, zaočkujte svého králíčka a na klec mu dejte síťku, přes kterou hmyz za králíčkem nepronikne.

Minerály - doplňkové krmivo pro hlodavce - králíky

1. října 2013 v 17:53 | Edeal |  Krmení
Na jednu radu jsem koupila Čikovi i Mollince minerály. Králíčci si na něm obrousí zoubky a na chvilku se zabaví.
Při okusování si taky nějaký ten kousek spolknou, to jim dodává vápník a spoustu jiných vitamínů. Je to dobré na zoupky, drápky a tak celkově =).
Koupila jsem to ve tvaru banánku, jelikož banán je žlutý, tak i tento byl žlutý. Ale můžete koupit i ve tvaru ostružiny (růžový), mrkvičky (oranžová) ...........
Čikovi jsem teda koupila žlutou barvu, no tak kousal. Kousal...to není ten správný výraz. Spíš hrabal. Byl od toho celý žlutý. Ale fakt fakt žlutý, čumáček žlutý, pacičky žluté, hlavičku žlutou..... no prostě vypadal jako by dostal žloutenku!
Proto doporučuji koupit minérály bez bary, no teda s barvou ale bílé =).