Srpen 2013

Vhodné pamlsky pro králíky

31. srpna 2013 v 14:25 | Edeal |  Krmení

Pro králíčky je mnoho druhů pamlsků, které můžete koupit v každém zverimexu. Jsou to např. malé mrkvičky se špenátem nebo semínkové tyčinky. atd. U tyhle pamlsků usíme pečlivě sledovat složení, protože výrobci se do nich neštítí dát i to, co je pro králíčky nevhodné.
Ale králíci milují i domácí pamlsky to jsou třeba banány, ananas, jahody, maliny......
Nebo i ty co rostou ve volné přírodě např. pampeliška, jetel, žebříček (prostě byliny =)).......
Jen tak králíčkům pro potěšení můžeme namíchat zeleninový salátek, který králíci zbožňují. V salátů muže být rajče, mrkev, okurek, paprika, salát...... Ale POZOR aby zelenina nebyla zapařená! Salátky dávám Čiki každý den a moc je miluje =)

Dotaz

30. srpna 2013 v 10:17 | Edeal

Ahoj, tady se můžete ptát na růné dotazy tykající se králíků. Můžete se ptát úplně na vše co vás napadne, na nemoci, stravu, péčí atd. A jestli by jste nechtěli, aby o vašem dotazy někdo věděl, tak můžete napsat na e-mailovou andresu:*

cikoamolli@seznam.cz


*Na tuhle adresu můžete psát i věci týkající se blogu.


Co potřebujeme, než si pořídíme králíčka??

29. srpna 2013 v 17:43 | Edeal |  péče o králíky

Než si pořídíte králíčka kromě klece, jsou také nezbytné věci, které králík potřebuje.

Deníček 27.8. 2013

27. srpna 2013 v 18:06 | Edeal |  Deníček

Dnes za Čikem došla kamarádka Mollinka. Čikoušek byl štěstím bez sebe pooblizoval a ji celou hlavičku. Běhali spolu po obiváku a skotačili v kuchyni. Pak spolu popapali a pak se taky vyspinkali. Potom jsme je daly na gauč, ale tam začali škrábat a kousat polštářský, tak jsme je musely si dát na klín. Nakonec Mollinka už musela domů a tak se naposledy olíznuli po čumáčcích a hpkali skákat do svých vlastních klecí.

Deníček 26.8. 2013

27. srpna 2013 v 17:55 | Edeal |  Deníček

Jelikož pršelo, tak jsem s Čikem byla doma. A protože byla nuda, tak jsem dala na zem noviny a staré letáky a pustila jsem Čika. Tomu se noviny a létáky moooc líbili. Běhal kolem nich a kousal je (ale dávala jsem si pozor, aby je nesžral) a nakonec si do nic lehl.
A když ho omrzeli noviny rozběhl se nám po obíváku. Čumáčkoval všude kam se dostal. Až nakonec zalezl za skříň, a tam už usínal. Tak jsem ho vzala a dala zpátky do klece. Tam si natáhl nožičky a spinkal.


Deníček 24.8. 2013

25. srpna 2013 v 14:48 | Edeal |  Deníček

AhojÚžasný
Včera jsem s Čikem skákala přes ,,překážky", ale neměla jsem čas, tak to píši dnes.
S mou Nejlepší kamarádkou jsme postavily malé překážky ze špejlí a postavily jsme pře ni Čika, ale ten nám utekl, a tu překážku nepřeskočil. Tak jsme si poradily, daly jsme mu za překážku kus lístku a Čikounek to překvapivě přeskočil:). Za odměnu potom dostal kousek rajčátka a to fakt neodmítl :D.

Jak naučit králíka na záchod?

24. srpna 2013 v 17:50 | Edeal |  cvikyJak, že naučit králíka na ,,kakáč"? Hodně lidí to neví, přitom je to tak jednoduché.
Když chcete naučit králíka na záchod, tak nesmí mít stejnou ani podobnou podestýlku v záchodě a v kleci. Nejlepší je dát do klece koberec a do záchůdku je nejlepší stelivo pro kočky.
A teď jak, že ho to naučit? No vždycky když uvidíte králíčka konat potřebu někde jinde, tak ho přeneste i se svou vykonanou potřebou na záchůdek, a klidně mu říkejte ano a hlaďte ho. A jinak mu své lejna zbírejte a házejte do ,,kakáče". Čůrat na záchůdek se naučí brzy, protože králíci nemají rádi vlhko. S bobkama to bude horší, nějakým králíkům to trvá i půl roku, ale jsou i tací, kteří se to naučí i za týden. Ale moc se naradujte, ještě není vyhráno. Když na vašeho králíčka příjde ,,puberta", tak bude zase bobkovat všude jinde, Ale nerozčilujte se a bobky stále trpělive sbírejte, vašeho ušáka to za chvíli přejde.
TIP: Hodně dobrý záchod je rohový, dá se připevnit ke kleci, a zabírá málo místa.

Čiko a Molli

22. srpna 2013 v 10:26 | Natalis |  Čikinka a Mollík


Čiko a Molli jsou sourozenci, zajímá vás kdo je kdo tak čtěte dál a dozvíte se to. Čiko- více chlupatý a Molli méně chlupatá. Víte co jsou za plemeno? Jsou to Teddy křížený s Lvíčkem. Přivezly jsme si jich z Mikulova když, jim bylo jen 5 týdnů. Čiko je divoký, ale moc milý a Mollinka je klidná a moc hodná. I když oba králíčci spolu nebydlí, tak se spolu vídají a hrají.

Ostatní krmení

21. srpna 2013 v 12:12 | Edeal |  Krmení
Odpoledne můžene dát králíčkovi např. čtvrtku rajčete, papriky, jahody nebo malinu ostružinu, mrkev, meruňku, trnku..........
Vždy to musí být umyté a osušené! Nebo by se mohl skokan zdut.
Ale jen v malém množství, pprotože zakrslíci jsou nachýlní, tak že by mohli mít průjem.
Taky můžeme něco uthnout v přírodě např. pampelišku nebo jetel. Ale pozor netrhejte nic co neznáte, můžete to být jedovaté. Jedovatý je např. blatouch.

Kokcidióza u králíků

20. srpna 2013 v 13:32 | Natalis |  nemoci králíků
Kokcidióza je vážná nemoic hlavně u králíků, protože spůsobuje trávící problémy a váš králíček může na tuhle nemoc i zemřít.
JAK SE PŘENÁŠÍ?
Pokud trpí kokcidiózou dospělí králík tak je možné že se přenese tahle závažná nemoc i na mláďata a na jiné králíky.
JAK NEMOC POZNÁME?
Pokud má váš králík kokcidiózu tak bude jíst míň než obvikle a taky se oběvuje průjem a naježená srst. Zvětší se jim břicho a budou hubnout. Králíček bude vrzat zubama. V téhle fázi se bohužel nedá tahle zákeřná nemoc léčit, králíček pravděpodobně zemře. Měl by se okamžitě oddělit, než nakazí ostatní.
JAK JI LÉČIT?
Kapkami, které jsou nejúčinější. Nebo můžeme do vody kapnout trouchu octa. Preventivně by se měly do vody kapat kapky, nebo ocet.
Večerní krmení

19. srpna 2013 v 19:21 | Edeal |  Krmení
I večer si můžete vybrat čas, kdy svého ušáka budete krmit. Může dostávat třeba granule nebo opět zeleninku, která je pro králíky též dúležitá. A hlavně nezapomínejte na seno, které ušák potřebuje každý den! Králík žere nejvíce v noci, tak mu dejte větší porci než ráno (ale jen o trošku). Pokud do rána všechnu stravu nezežere, tak mu krmivo doplňte do množství jaké mu dáváte ráno. A příšte mu dejte o trochu méně.
Na večer se nesmí králíček přecpat např. ovocem (které by mimochodem měl mít jen jako pamlsek), jinak mu bude v noci špatně.

Ranní krmení

19. srpna 2013 v 16:53 | Edeal |  Krmení
Je na Vás v jakou hodinu ranní si vyberete pro krmení svého miláčka, ale měla by být pořád stejná(Když krmení dostane králíček např. o pár hodin později, tak je nervozní).
Já ráno Čiki krmím listovou zeleninou a granulkami. Střídám to =)
Hned po ránu králíčkovi nedávejte nějakou kedlubnu, za prvé je těžká na žaludek a za druhé by ji vůbec neměl jíst, protože nadýmá.
Když ráno vše nesní, tak mu tam zbylé jídlo nechejte.

Správné krmení králíků

17. srpna 2013 v 17:33 | Edeal |  Krmení


Králík má správně žrát 2x denně. A to ráno a večer, ale měl by krmení dostávat vždy ve stejnou dobu. Množství krmiva závisí na tom jak je králík velký. Ale neměl by dostávat víc než sežere. Obézní králíci se nedožívají moc vysokého věku.
Říká se, že králík má dostávat suchý chleba na zabrusování zubů. To je LEŽ! Králíky suchý chleba nadýmá na obrusování zubů by měl mít palici z nějakého ovocného stromu. Dále by neměl jíst ani brambory, ty ho též nadýmají.
Králíčci milují trávu, pampelišky a atd..... Ale pozor, aby nebyla příliš mokrá ve větším množstvím by se mohl králíček zdut ( tzn. že se mu nafoukne bříško a poté umírá). A taky si dejte pozor na rostliny, které zbíráte v přírodě. Určitě nesmí dostat rostliny, které rostou u silnice, jsou začouzené. Některé můžou být i jedovaté např. blatouch.
Krmení králíčka je složité, a jestli nechcete aby Vám umřel, tak si dávejte pozor s čím jej krmíte!

Králíci

17. srpna 2013 v 10:19 | Edeal

----------------------------
----------------------------
----------------------------
----------------------------

Panáčkování

16. srpna 2013 v 20:47 | Edeal |  cviky


Jak naučit králíčka panáčkovat? To je fakt jednoduché. Stačí si jen sehnat nějaký pamlsek např. banánek, mrkvičku, meruňku, trnku a různé pochoutky. Dát jim to před tlamičku a pořád zdvihat výš. A až bude bude v panáčkovat, tak mu řekněte panáček nebo panáčkuj. Prostě to na co chcete aby váš králíček slyšel. A pak mu ten pamlsek dát. A tak to opakujte třeba po půl hodině pořád dokola. Králíček se to časem naučí. Pro králíčka to není žádné trápení, aspoňdostane něco dobrého do tlamičky a my se pobavíme.


Vítejte na novém blogu

16. srpna 2013 v 16:17 | Edeal |  Ostatní


AhojUsmívající se, ještě jednou Vás vítám na našem blogu. Najdete tady různé věci, třeba o naších zakrslých králíkách, různé rady, příběhy, jak se starat o králíky, jména pro ně, jak je krmit a taky se nás můžete zeptat na různé dotazy.